een grote boom liggen en nu eerst dringt het tot mij door, dat er een hevige storm gewoed heeft. Ook nu nog staat er een sterke Hestenwind, In de ICerk zijn niet veel mensen. Ds. Tfisse heeft de Dienst en als naar gewoonte ga ik na de Dienst, niet de heer Ileimering mee het Zondagse kopje koffie drinken. Zet gesprek gaat a.1 vlug.over de storm en over de machtige hoorn, die ik vanmorgen zag lig* .gen. 5" xla de radioberichten beluisterd te hebben kregen we zekerheid van de grote ramp, die had plaats gehad. Nog geen vermoeden hebbende, dat het zo ver schrikkelijk zou zijn, trek ik er op uit om een en ander waar te kunnen nemen en ging per brom fiets naar de Bergse Polder. De. wind heb ik nogal tegen, maar ik ben ge woon aan alle weersomstandigheden, anneer ik aan Vogelenzang kom zie ik dat de gehele polder onder water staat. Vele paarden en koeien zijn reeds aangespoeld. Haar ik zie meer; er worden mensen aan-land gebracht en dit is al bezig van Zondagmorgen 6 uur. Het. water staat tot 1 3 van de Konijenberg. Het geheel lijkt op een ruwe zee. De redding is reeds vroeg in de morgen be gonnen. Schippers uit Tholen, wiens namen over bekend zijn, n.1de Schotten, de Baayen, de Bou ten, hebben hun kleine roeibootjes te water gela ten en zijn zo de polder ingevaren. Tegen half zes komen zij op de Bergseweg aan het eerste huis rechts, waar vrouw de Krom woont. Zij zitten allen op zolder; de oude vrouw 8C ja.ar, haar schoondochter, haar zoon en de kinderen en in doodsnood geven zij zich over aan de bchippers van Tholen. De oude vrouw de Krom wordt op haar bed in het kleine bootje,geholpen, terwijl de zware storm ge-en einde schijnt te nemen. Terug naar Tholen varen gaat niet en dus moe ten zij ongeveer 3 kilometer verder naar de Bra bantse wal, richting.Vogelenzang, In de buurt van Raats. gekomen na drie kwar tier rondgedobberd te hebben, wordt het kleine bootje vervuld, dit door de ruwe zee en de zwa- A

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1952 | | pagina 8