3 van St. Philipslaad de heer de Bruyn om hen naar Roosendaal te wille brengen, wat ook gebeurd is, want vandaar zouden z^j per spoor verder gaan naar Rotterdam, want toen was natuurlijk non niet be kend, dat dit niet meer kan. net deze mensen terug in Steenbergen gekomen, zijn er inmiddels 41 WHÊÊÊÊk in huis. hit is niet te verwonderen, daar de heer de Bruyn overal bekend is he gehele dag en ook de volgende dagen hebben de.Cebr. de Bruyn, ieder met hun wigen wagen, de gehele dag gereden om zo mogelijk nog wat goederen van de mensen te redden, doch gezien het drijfhout dat men zag liggen, was het bijna onbegonnen werk de huizen te benaderen. Haar met een sterke wil is er echter veel te bereiken en zo hebben de mensen getracht"nog iets te bemachtigen. Vanneer wij echter goed nadenken staan wij mensen machteloos en de elementen der na tuur zijn sterker dan mensen. Eigenlijk kunnen wij dus niets. Steeds staat de mens voor raadselen, want hoeveel brave mensen hebben hun leven moeten laten en komt de gedachte bij ons naar voren: wa ren zij dan minder dan wij? "Tij weten wel, dat wij niet beter z_jn, maar dat wij allen de onvolmaaktheden hebben en zou 1t dus èen les kunnen zijn om iets voor elkaar over te Rebben. "ij weten wel, in deze dagen is er intens mee geleefd, maar wanneer alles weer achter de rug- is, dan komt helaas weer de mens te voorschijn, met zijn aangeboren egoïsme. Toch kunnen wij trachten niet te vergeten,dat wij gespaard zijn gebleven en dit dus ons iets te zeg. en heeft, n.l. dat het eerste gebod alleen geen voldoening kan geven met Vod lief te hebben, maar ook het 2e gebod, onze naasten lief te hebben, telt mee. Deze beide geboden zijn onafscheidelijk met elkander verbonden, Zet is nu Maanda morgen en ik was om 11 uur in de voormiddag bij de heren de Bruyn te Steenbergen, waar ik straks nog even op terugkom. Om even een goed overzicht te geven moet ik even teruggaan naar Zondagmorgen 1 Februari. Ik ga, als naar gewoonte naar de kerk, doch wanneer ik mijn woning verlaat, zie ik voor mij

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1952 | | pagina 7