de berekeningen nog nooit voorgekomen. De storm vanuit het 17 es ten en de springvloed ver kt en samen tot deze abnormaal lioge v/a terstand De boot komt tegen 7 uur ün d-e haven van Kruiningen en allen zijn dankbaar, om met dit stormachtige Y/eer voet aan Y/al. te- kunnen zetten. De boot xmarmee de tocht gemaakt is draagt de naam van "Lloerdijk"Dit is de veerpont, die destijds dienst deed van moerdijk naar Tfillems- dorp, toen de verkeersbrug over de Uoerdijk er nog niet was. Sinds die tijd, ongeveer 10 jaar, is naast het grote schip de "Prins Hendrik" ook de "Uoerdijk" in de vaart gebracht. De laatste jaren is het een halfuur-dienst gevrorden. In Kruiningen aangekomen zet de heer de Bruyn zijn reis nog voort naar 's Heer Arends- kerke Sinds de overname van de zaak hebben zij ook mijn gewoonte cm 1s avonds tussen 6 en 7 uur thuis te zijn, aangenomen, aangezien men de men sen na die tijd pas thuis treft. Zo zal het dan ongeveer 10 uur ger/eest zijn dat de heer de Bruyn thuis lcY/am, niets vermoeden de van Y/at er dien nacht zou gebeuren. liet is Zondagmorgen omstreeks 5 uur en door kloppen op de deur Y/ordt de heer de Bruyn gewekt, 'Tot zijn grote verbazing ontdekte hijdat er op dit ongewone uur Philiplandse mensen voor zijn deur stonden. Binnengekomen vertellen zij hem van de noodtoe stand in hun dorp. lliet land daarna kwamen er nog meer, velen blootvoets, sommigen zelfs in nachtkleren. In enkele minuten moesten deze men sen voor het Y/ater vluchten. Al de ontzettende taferelen, die zich afspeelden, kunnen niet Y/or den weergegeven, doch in vergelijking tot ande re plaatsen is het aantal slachtoffers in St. Philipsland niet-groot. De ramp eiste 11 mensen levens Ben hunner, die ik goed kende,, de heer P. Geense, die zeer zeker paraat Y/as en zijn leven wisselde om zijn zuster hulp te bieden, is zelf jammerlijk omgekomen. Op deze Zondagmorgen vragen enige mensen o

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1952 | | pagina 6