Dat or een tijd zöü konen,, dat hu dat zgn, opkamertje de redding van 2 mensen zou zijn zul Ion de vórige bewoners wol niet liebb-on kunnen, donken. Laat ik eens vertollen, vrat zich in dit kamertje heeft voorgedaan. De heer en Llevrouwdc Dreu legden zich als gewoonlijk in do avond van de 31 Januari te 'rus te. Zondagmorgen 1 pebr. omstreeks 5 aur ont waakten zij, naar zij veronderstelden, door do slagregens. Haar nat een gewaarwording als zij. bemerken 'dat hot water reeds 1.40 n. hoog in de woonkamer staat. Gelukkig sliepen zij beiden in dat opkamertje. Voorlopig dachten zij hier veilig te rezen, naar dat bleek niet het geval te zijn. Steeds hoger laven hot water en tonslot ie moesten zij hun toevlucht zoejeen op do tafel zich vastklampende aan do- vensterbank. Vanaf 5 uur 's morgens tót 10 uur 's avonds hebben zij zo gezeten zonder iets te kunnen doen, dat hoop gaf op redding. Voorlopig kwam deze echter niet opdagen. De ncalnon in het kleine schuitje, die hun arbeiders kwamen redden, verkeerden in do mening,dat zij.wol verdronken zouden zijn en daar zij zich in het opkamertje' bevonden kon niemand hun zien of horen. Toen het water een beetje gezakt was., was hut mogelijk on, staande op do tafel 011 vensterbank mot een toevallig nog aanwezig mes een plank uit het plafond los te naken en was zodoende de weg naar de zolder genaakt en tevens hun beider redding. In nacht gewaad hebben zij daar nog; enigo uren moeten doorbrengen voordat er redding kwam en wel dooi' enige mensen, die'hun met oen vl-ot kwamen halen '•'at er to'en in deze mensen is omgegaan vo.lt moeilijk te beschrijven. Het is Dinsdag 14 Juli. Reeds meermalen had ik hot plan opgevat oei mij naar de veerhaven te ICruiningcn te begeven, ffik wilde het grote gat in de veerhaven in ogen schouw nemen. Alvorens dit - te vertellen lijkt het mij goed 0011 beschrijving te geven van do

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1952 | | pagina 62