57 do stad Antwerpen voor do hulpvoorziening' afge staan. Wanneer we in Zicrikzoo aan wal stappen, zien we na een 100-tal meter gelopen te hehhon de verwoesting al. Ook het bekende hotel Smal- hecr, waar ik zo dijjwi jls gelogeerd heb en do kamer daar op hot hoekje, die mij zo bekend was, is grotendeels verwoest. Het lijkt wel of alles aan oen zijden draadje hangt. Voor een verblijf zou hot zich in ieder geval niet meer lenen. Ik stel mij voor, dat daarvan wol foto's gemarkt zullen zijn, maar bekenden zullen zonder deze foto's zich de toestand wol in kunnen denken. Hu ik mot mijn gedachten nog in Zierikzeo vertoef en plan maak mijn schrijven te beëindi gen, zal het aan velen van U wel bekend zijn,dat er plannen ontworpen zijn om de zeo-armen te sluiten. Ook do plannen, die over do Schouwso dijk bestaan en die 3 h 4 millioon zullen be dragen, komen hierbij in beschouwing. Maar het zal nog wel jaren duren voor deze plannen ver werkelijkt zullen zijn. Wij willen er op vertrouwen, dat al hot mo gelijke gedaan zal worden om een ramp zoals nu heeft plaats gevonden te voorkomen. Voordat ik ga eindigen wil ik nog even iets vertellen over het onderhoud, dat ik hau met do familie do Dreu te Kortgcne. Het is nu juist 3 dagen geleden, dat ik bij hun op bezoek was. Als ik hot goed voor heb wonen zij op oen hof stede in do Annapoldcr, een boerderij van de oude trant mot dwardorsvloci-on. Verleden jaar is deze boerderij nog voorzien van een nieuw rieten do»k. Hot woonhuis is als hot ware een grote landbouwschuur, waarin als gewoon een op kamertje voorkomt. Een dergelijk kamertje is meestal gelogen boven de kelder en met een trap van ongeveer 90 cm. komt men dan vanuit do vroon kamer in de opkamer. Voor degenen, die het buitenleven niet kennen meende ik goed te doen dit te beschrijven. Bij de nieuwbouw komt dit tegenwoordig niet meer voor *on treft men dit aan, dan kan men hieruit concluderen dat men met een oud boerenhuis te doen heeft uit hot begin van de 18e eeuw.

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1952 | | pagina 61