cnis on is verdeeld, in verschillende vakken, die men kamers noemt. Het' gewicht van deze grote caison bedraagt ongeveer 8 2/10 millioen kg. Zo mogelijk zullen deze caisons binnen en kele dagen geplaatst worden, want het zal no dig zijn, dat de grote gaten voor do winter ge dicht zullen zijn. Ha het.passeren van het caison naderen wc na een half u.ur Zicrikzoo. De toestanden daar heb ik reeds beschreven en toch treft de vernieling je telkens weer op nieuw. Tegen 8 uur zijn we klaar net do bezoeken en na nog eon versterking genomen te hebben trekken we er opnieuw op uit om hot een cn an der te bezichtigen. Y/e gs„an naai' de Ringdijk welke om Zicrikzoo loopt. Vanaf de bekende tram halte, liet zogenaamde Sas-, loopt deze dijk via de binnenzijde van de vost naar do monding van de haven. Zicrikzoo is door deze ringdijk ge heel omsloten. Ongeveer 6 weken geleden is deze dijk gereed gekomen. "Janneer ik mij nu via do oude haven door 'n smal straatje, gelogen ten Y/csten van de stad, vroeger in het wandelpark zou komen, kom ik nu op de ringdijk uit. Ook van hieruit kan ik de verwoesting in ogenschouw nemen, terwijl tevens de stank, die hier hangt ons de neus doet dicht knijpen. ITonderlijk is-hetdat er thans niet meer ziekten uitbreken. Doordat de waterleiding grotendeels kapot is geslagen, is net zoals in de oude tijden in do hotels een kannetje met water aanwezig. Rc- deeltelijk is de waterleidingbuis nog wel in tact, maar de hoofdleiding heeft voel geleden en behelpt men zich met oen buisleiding, vrolke van Burg naar Zicrikzoo loopt, welke buis ech ter maar een doorsnede heeft van 1/4 van do nor male buis. Deze buis loopt via. Scharendijko over de hoge dijk, welke wij met de brommer ge passeerd zijn. Het schip do Flandria bracht ons vanaf Burg- sluis naar Zierikzee. Hot schip, dat in normale tijden als pleziervaartuig dienst doet, is door

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1952 | | pagina 60