1 anneer ik overdenk, dal het mij gegeven is op mijn 72ste jaar al le dagen op reis te zijn en daar door nog in het volle leven te staan, kwam de gedachte hij mij op een overzicht te geven van vrat ik zoal op mijn reizen heb mogen mee maken Ook is het mijn bedoeling een kleine beschrij ving te geven wat betreft de watersnoodramp, die ons land trof op 1 februari 1953. Y/at mijn reizen betreft sta ik in verbindingmet de heren gebr. C. en Jde Bruyn uit Steenbergen, aan wie ik de zaak van. mijn zoon Jaap heb overge dragen en die ik sinds 1 Hei 1951 kij mijn vele re laties introduceer. De gedachte - mag ik wel zeggen - heeft bij my post gevat in ledigheid zal het licht niet in de avond doordringen en die is het, wanneer men zich uit het actieve leven heeft teruggetrolcken en f aar - door meestal de levensavond spoedig in zicht is "De gezondheid, die ik bovenmate mag genietei heeft mij de kracht, indien het God behagen moge, gegeven, voort te gaan met mijn dagelijkse reizen. Het is nu Zaterdagmiddag 31 Januari en wonder lijk ben ik deze dag thuisgebleven. De heer C. de Bruyn is in de middag naar Zaam slag vertrokken, om via Perkpolder terug te keren. Tegen 5 uur is hij op terugreis, doch wanneer hij te Perlcpolder (d.i. gemeente Hontenisse) aan komt v/orden de coupures achter zijn rug gesloten. (Coupures zijn grote afsluitdeuren van ongeveer 6 II. breedte, die bij hoog water dienst doen om het water tegen te houden.) Br staat veel water op de Veerkade en de boot, die nog op tijd vertrekt, laat hij zonder hem ver trekken. Dit houdt verband met het feit, dat het water zakkende is en het lijkt hem beter nog een uur te wachten. T/anneer de boot terug is gelukt het hem nog mee te kunnen. Alhoewel het nu laag water is, staat op de Veerkade toch nog ongeveer 40 cm. water. Zulk een hoge waterstand is volgens

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1952 | | pagina 5