53 Vlaming on nog oen viertal kleine schepen. Te vens was dit grote gezelschap aangevuld met be langstellenden, gekomen van Gelderland en IToord- ïïolland, als afgevaardigden, om dit zo zwaar getroffen gebied in ogenschouw ^e nemen. Tegen half twaalf hadden de boten Ouderkerk bereikt en om allen een indruk te geven van. do ontstane binnenzee, werd ook te Ilieuwcrkork nog aangelegd. liet water was inmiddels gevallen en zo kon den de belangstellenden de overblijfselen zien. 'Jij lezen natuurlijk beschrijvingen hiervan in de dagbladen, doch hoe staan, wij stil en ver slagen als wij de verwoestingen aangericht in één nacht van nabij zien. Wij komen hiervan, diep onder de indruk en beseffen dan pas juist, hoe gelukkig zij zijn, die voor de ramp ge spaard gebleven, In hot hotel Slager, waar ik meermalen ben geweest, konden velen oen onderdak vinden. Deze dorpsherberg is tamelijk hoog gelegen. liet lykt mij toe, dat men daar geen last van het water heeft gehad. Over mijn reisindrukken ben ik in het par ticulier loven afgedwaald, maar ik meende hier aan goed te doen, omdat anders mijn schrijven v/at eentonig zou worden. Hu ga ik dan verder mot niijn reisbeschrijving en wel dat wat ik be leefde op 2, 3 en 4 Juli. Tegen 11 uur zijn we, dhr. do Bruin en ik, per brommer naar Anna Jacoba gereden en met t bootje van 'Jostbroek overgegaan. Togen 11 uur waren we in Bruinisso of kort gezegd Bru. Hebben hier enige bezoeken afgelegd en zijn daarna doorgereden naar,den Oudendijk. Hier konden we het overstroomde land in ogenschouw nomen. IIocl in do verte zag ik Sirjaasland, ITicu- werkork en ook kon ik mij oricntorcn in de rich ting Oostcrland. Zo ver ik echter kon kijken v/as alles water. Via de blauwe Keet, waar ik altijd gewoon was een lcopjc koffie te drinken gingen we terug in do richting Bruinisse. Het zal wel bekend zijn, dat in Bruinisse, na-

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1952 | | pagina 57