van do dood, volkomen uitkomst geven! Laten Y/ij vertrour/en, dat allen, die om t leven zijn gekomen, deze overgave hebben mogen ontvangen van Hem van TTicn tot kien en door kien allo dingen zijn. Ds. Kuin las Josaja 6 en hield een korte predikatie over Josaja 56 vers oen: Alzo zegt de lieer, onderhoudt het recht en doet gerechtigheid, want mijn heil is nabij om te komen en mijn gerechtigheid om geopenbaard to worden I11 zijn predikatie vrees hij op de terug- koer van hot Joodse volk, dat in ballingschap leefde, naar hut verwoeste Jerusalem. Do prediker vergeleek hen met de mensen, die straks vroor mogen terugkeren naar hun woon plaats Ouderkerk en helaas daar tal van ledige plaatsen zullen vinden. Als de grote terugkeer, waar op gewezen word en die eenmaal zal komen Gods liefde na bij zal zijn, zal alles goed zijn. De dienst word gesloten met hot bekende ge zang 149 "Heer Ontferm U over ons, open Uw va- der armen." De burgemeester Romoyn van Ouwerkerk, richt te zich met gevoelvolle woorden van dank, spc- ciaal tot de redders van lerseko, en stolde hen alsherinnering aan hun heldhaftige succesvol le reddingspogingen een tegel in het vooruit zicht. Ouderkerk is geadopteerd door Enschede. In deze kerk werd de slotpredicatio gehouden door Ds. J. Appel, uit genoemde stad. Uit lerseko waren oen groot aantal Iersof kose redders en huisgenoten aanv/ezig, die do reis hadden gemaakt nu door hetzelfde gat te varen, waardoor zij in de rampnacht zovclcn naar veiligeroord hadden kunnen brengen. Hier waren nu do redders do Yersckc 4 van schipper Hubrech Koster, de Yersckc 45 van Mol- 52 Deze overgave hebben wij niet van onszelf, daar God alleen ons die lean doen deelachtig worden

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1952 | | pagina 56