Doze vergunning- nas echter alleen maar voor mij persoonlijk. lladat ik verschillende .pogingen had aange vend- om .voor mijn Collega de Bruyn, die ook noodzakelijk per auto het rampgebied cn omge ving moest bezoeken, behaalde ik hiermede sue- CüS De vergunningen naren geldig tot 15-April, dus ongeveer tot Pasen. Nadien zijn er geen vergunningen meer uit gegeven, tenzij voor noodgevallen (ziektegeval len, enz.) Na 15 April is men begonnen met het aanleg gen van oen nicune Y/eg over de dijk en het zal nel tneo maanden duren, voordat deze voor hot verkeer nordt opengesteld. Heeds hiervoor schreef ik over Ouderkerk. Nu het Y/at verder in do tijd is gekomen en al lés-langzaam gaat, toch komt er tekening in 't centrum van dit dorp. De noningen zijn vrijr/el allen vernield. Do Hervormde kerk, die in 1944 van zijn toren beroofd nerd, staat or nog, maar lean niet als zodanig v/orden gebruikt. De ramp heeft deze kerk zv/aar beschadigd. Toch is er 21 Juni een kerkdienst gehou den en v/cl in eon noodkerk. Jammer, dat hier bij niet aannozig kon zijn......de koster, die reeds zoveel jaren voorbeeldig zijn koster ambt had vervuld. Ook hij is bij de ramp omgekomen. Om 7 uur Zondagavond 21 Juni v/ord de kerk dienst geleid door Ds. E.P. Kuin. Over de Y/oinig overgebleven Y/oningcn rie pen voor het eerst v/cer de bronzen stem van de klokken de gelovigen op ter kerkgang. Dit Y/as niet tevergeefs gcY/ecst. Het noodkorkje Y/as tot in alle hoeken be zet, niet alleen met do \/einig overgeblevenen, doch ook Y/aren aanr/ezig de dappere onversaag de 'redders uit Ierscke. Do dienst Y/crd aangevangen met gemeenschap pelijk gezang en Y/el het 13c vers ps130.- 50

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1952 | | pagina 54