lang op gekeken. Ik stond even vreemd te kijken en ik dacht zo, hoe vreemd, dat voor sommige mensen geld, veel meer waarde heeft, dan iets v/aaraan her inneringen zijn verbonden. Het pijpenhuis vrordt nog steeds door mij benaard. ITu ik toch over mijn belevenissen schrijf, die op mij in die diverse jaren indrukken heb ben genaakt, nil ik niet nalaten hot volgende te schrijven. Ik nas toen bij een van mijn cliënten om af te rekenen. 'Toen ik aanstalten maakte om te vertrekken deelde dë vroun des huizes- mede, dat zij nog 3 kommen bezat, die zij gaarne -vilde verkopen. Haar man ging hiermede accoord. Ik vermoedde, dok -mijn vroun daar zeker nel interesse 'voor zou hebben. Vrij spoedig kwam de koop tot stand en nel op een bijzondere manier. .Toen haar man binnenkwam en hij werd inge licht, zeide hij:' Accoord, ik benijs mijn vrouw érnede een dienst. Dé kommen werden netjes'ingepakt in een spoormandje met stro omgeven. Ilc mocht echter de kommen niet betalen. Zij zeide: IJ moot nog even wachten. /ij moeten U nog een rekening betalen. Ik heb nog één gouden tientje". Dit kreeg- ik, waarmede deze re kening vereffend was. Beiden hadden op deze bijzondere wijze hun schuld betaald. Ik vond dit mensen met. een mooi karakter Op een der kommen staat tweemaal "Vivat Oranje". Op de andere "J.C.ÏÏ.ï. Verkoore tot ,'J t adlioud er 17 47 - De betekenis hiervan is: killen Carel Hen- dril: Friso. Prinsse van Oranje en liassau Stadhouder en Kaptain Generaal van de Provinciën Gelderland, Friesland, Stadt en Lande en hot landschap Drenthe. 43

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1952 | | pagina 52