47 Roemerswale onder Krabbend!jke. Deze pot, die uit de 15e of 16e eeuw dateer de, was een staaltje van het kunnen van de pot tenbakkers uit die tijd. De pot was geheel gaaf en van onder van 'n gewone duimafdruk voorzien. Hoewel deze pot bijna 4 eeuwen onder het zand heeft gezeten, was hij nog heel mooi. Toen ik mededeelde, dat ik het zeer op prys zou stellen deze pot te bezitten, werd ilc voor twee rijksdaalders er eigenaar van. Hu doet deze pot dienst als bloemvaaster wijl er zich nog oesteraanslag op bevindt. De schipper zeide, dat hij al lang genoeg op die pot had gekeken. Oud-Krabbendijke is in 1530 ondergelopen, na enige jaren weer ingedijkt, tot de zee in 1593 er weer bezit van nam. En nu iets over een pijpenhuis. Velen zul len wel weten wat dit is. In vroegere jaren waren er voor rokers al leen maar stenen goudse pijpen en om deze pij pen voor breken te vrijwaren, aangezien de pij pen bros waren, werd een pijpenhuis gemaakt. Men zou kunnen zeggen een soort van opstel- lingsvoorwerp voor pijpen. Ik kwam destijds bij Heiboer op St. Anna- land, bij Heiboer onder de Holen werd het daar genoemd. Het gesprek kwam over de pijp. Ik zag een vol rek met pijpen, doch waè mij het meest in teresseerde was het pijpenhuis. Of hij mij dit nu cadeau wilde geven weet ik niet, doch toen hij mij vertelde, dat hem er kort geleden vijf gulden voor geboden had en ik zeide, dat zou ik er ook graag voor willen ge ven, was de koop gesloten en ik eigenaar van 't pijpenhuis Hij vertelde mij nogs deze pijp is van m'n overgrootvader, die hem altijd heeft gebruikt. Ik vroeg hem nog of hij het wel goed vond, dat hij het pijpenhuis verkocht had, waarop hy antwoordde neem maar mee hoor, ik heb er al zo

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1952 | | pagina 51