130. 45 is nog dezelfde toen het eilandje in zee lag. Immers midden in de Hoord-Oostpolder is het nu omgeven door het prachtige landbouwland van die polder. Zo spreekt dit een duidelijke taal, dat de zee geeft en neemt. Hen zou dit overgebleven eilandje, dat tamelijk hoog is gelegen een terp kunnen noemen. Het zal TJ allen welbekend zijn, dat in vroegere jaren in alle laag gelegen landen terpen waren op geworpen, om daarop bij hoo-, water te kunnen vluch ten. Op deze terp nu bevindt zich een kerkje, dat dateert uit de 12e eeuw en vanaf de hervorming tot 1859 eera protestant kerkje is gebleven. Hoor restauratie is het behouden kunnen blijven en thans ingericht als oudheidkundig Museum. Het lijkt me goed daarvan iets te vertellen. foen ik daar was aangekomen, ontmoette ik een persoon, die aan het museum verbonden was en mij de nodige inlichtingen verstrekte. Ik zag een partij zware ankers allen afkomstig van op de Zuiderzee vergane schepen, leze schepen waren op de bodem der zee terecht gekomen en bij het cultiveren van de,polder te voorschijn- gekomen Haar schatting bedraagt bedoeld aantal schepen "Gedeelten van schepen, evenals een verzameling van geldstukken daterend uit verschillende jaren, waren interessant om te zien. Ik zelf ben in het bezit van een mooi zilveren geldstuk uit het jaar 1727 met een middellijn van 40 mm. Het is versierd met het Zeeuwse wapen en is uit de tijd toen België en Zeeland nog aan elkan der verbonden waren. Aan de ene zijde staat vermeld CIIESCUFT. COHCORDIA._. .R.xSPAHVE..CHESCbHT.en 1727 met het wapen van Zeeland aan de andere zijde staat vermeld BELGCOMZEEL .Al'10 .ABG-PROCOHFO Het geldstuk is enigszins afgesleten. Het is afkomstig van de Zeergel. Heer Holle- stelle archivaris te Tholen. De concierge van het Museum had het wel gaar-

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1952 | | pagina 49