42 de naam zullen dragen vans LoverinksluisFart- mansluis en Colijnsluis. Deze allen dienen voor de afwatering van het nog grote Ijselmeer. De Afsluitdijk heeft hij de inpoldering een grote rol gespeeld. Voor de grote polder genaamd Flevoland, zal een dijk nodig zijn.van 90 km. Indien in die Pol der een stad zal verrijzen, zal deze de naam van Lelystad dragen. Lelystad zal spoedig 30.000 inwoners kunnen tellen, welk aantal na verloop van tijd wel ver dobbeld zal worden. De reeds door mij genoemde sluizen krijgen de volgende afmetingen. Bij lelystad komt een sluis van 652:8x3 meter. Dit voor schepen van 600 ton. Ben andere sluis bij Eetelmand krijgt een afmeting 45z63c8 meter .-Dit voor schepen van 300 ton. Op vier plaatsen is men met dit werk begon nen. Du onder Kampen en Harderwijk. Het volgend jaar tussen Harderwijk en Elburg. In totaal is men thans zover, dat ongeveer de helft van de. dijkwerken boven water is. De, Polder Oostelijk Flevoland zal doorsneden worden-door kanalen. Er zullen meerdere plaatsen verrijzen van 3 tot 5000 inwoners. De grootte van de kavels zal ongeveer 300x 1000. meter bedragen. Een brug zal de verbinding van deze polder met de iï oord-O os tpol der tot stand .brengen. Het laat zich gemakkelijk begrijpen, dat dergelijke grote werken kapitalai kosten. Door deze werken over vele jaren te verdeloi is een en ander mogelijk. De kosten van de waterbouwwerken van Ooste lijk Flevoland worden op. 290 millioea geraamd en de landbouwkundige werken op 350 millioen. Bij een oppervlakte van 54000 H.A. als Fle voland bedragen de kosten ongeveer./ 12.000 per H.A. Dank zij de Harshalhulpdie 20.millioen be schikbaar stelde, konden deze werken gefinancierd worden. De ligging van deze polder varieert van 2

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1952 | | pagina 46