ken. Mijn schoonzoon had, om de harde schubben te verw -j deren nog een heel werk gehad. Zo eindigde dan mijn bezoek aan ürk. Meermalen wordt er gesproken over de Lage landen bij de zee en met het volste recht. Een groot gedeelte van ons land is aan de zee ont worsteld. -1/5 gedeelte van ons land ligt beneden de zeespiegel. Vanzelfsprekend is het gevolg hiervan een voortdurende,- nooit eindigen.de worsteling tegen het water. Eet karakter van de bewoners var. het lage land is over'het algemeen anders. Ik heb. zeer sterk die indruk gekregen. Enige weken geleden zou ik voor een maat schappelijk werk ingeschakeld wordenevenals de ambtenaar voor sociale zaken. .Het onderzoek betrof de financi'éle draagkracht, van een persoon die een invalidewagentje feitelijk niet kan mis sen. Fijn te kunnen mededelen, dat het onderzoek en het verslag tot resultaat heeft gehad, dat aanbelanghebbende een gemotoriseerd invalide wagentje is verstrekt. Daar hij een been miste, kan hij zich zonder moe te worden, gemakkelijk verplaatsen. Toch lijkt het mij -goed het verdere verloop even door te geven en dit gaat dan over gemeen schap met mensen, die wij nooit gezien hebben. En zeer weet ik wel, dat wij alleen het vertrou wen kunnen geven, wanneer wij dit door onder vinding hebben geconstateerd dit te kunnen doen. En toch zullen er uitzonderingen blijven, in dit geval nu het verschil tussen een grote stadsmens en een Zeeuw. Het geval wat zich alstoen voordeed, was, dat een ambtenaar van de belasting, je kon het de man aanzien, een goede tijding kwam brengen. En ik voelde zo de blijdschap van deze ambtenaar die door zijn bezoek voor sociale zaken geen Jobstijding moest doorgeven, maar een verblij dende mededeling. En toen ik zo en nu niet meer als ambtenaar AO

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1952 | | pagina 44