op. 39 Zij antwoordden mij: Dat zal wel gaan. Eedoeld fietspad gaat van TJrk langs de zeezijde van de dijk naar de Lemmer, Een lengte van 25 km. V3pg neem ik een besluit en brom dit fietspad Toen ik zo ongeveer een half uur had gereden overviel mij de eenzaamheid. Niemand zag ik, alleen grote vogels waren de enige levende wezens, die my afleiding gaven» Doch steeds verder gaande zag ik reeds in de verte enig leven van mensen. Toen ik nader kwam en afstapte vroegen zij mij hoe,ik hier was gekomen. Ik nam dat nogal humoris tisch op, maar toch had ik de wet overtreden, Hst liep gelukkig .goed af. Direct bemerkte ik met iemand uit St. Phiiipsland, die ik kende, te doen te hebben. Het was Bram Verwijs. Hij deelde mij mede, dat dit fietspad nog niet klaar was en dus niet bereden mocht worden. - Hij was overtuigd van mijn onwetendheid in deze met het gevolg, dat ik -geen bekeuring kreeg, doch nog wel hulp» Ik moest nog'over een tamelijk hoge dijk, met veel stoornissen en daarmede werd ik geholpen. Zo kreeg ik de goede weg weer te pakken. In de verte zag ik nu de Lemmer en in de krom ming van de dijk een soort inham van het Yselmeer. Daar zich hier enige mensen bevonden stapte ik ei'. Zij hielden zich bezig met vissen. Iets heel gewoons voor de mensen die hier woonden. Er wordt met de hengel gevist. Even gekeken en een babbel tje gemaakt. Ha hen een: sigaret te hebben aangebo den maakte ik aanstalten om te vertrekken. Zij zei den: Als TT wat vis wil medenemen, dan lean dat hoor. Ik vond het buitengewoon fijn en zo kan ik na hen hartelijk dank te hebben gezegd met enige karpers verder reizen. Ik bromde verder naar Lemmer, vandaar via Tjeu- kemeer, Ecjtenerbrug over Holvega, Steenwijk naar Meppel Eén tocht van ongeveer 80 km. afstand had ik achter de rug. Tegen 7 uur was ik weer thuis. Spoedig kan ik mijn dochter verrassen met de mooi verse karpers, die zich heel fijn lieten sma-

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1952 | | pagina 43