stige omstandigheid om indrukken goed in zich. te kunnen opnenen. l.Ten treft daar mensen aan uit alle delen van ons land, zowel uit kroningen als uit Zeeland. De. Ualcherse muts is ook vertegenwoordigd. Deze zelfde verscheidenheid komt ook op kerkelijk ter rein voor. Hoorns katholieken, Hervormden en Gere formeerden treft men er aan. De Staat heeft hier mets groots gewrocht. Het Ys.selm.eer zal, wanneer alle polders zijn in gedijkt nog een wateroppervlakte van 125000 H.A, beslaan. In de toekomst zal dit nog als zoetwa ter reservoir benut worden. Straks kom ik hierop nog even terug. Ha in het Hoodcaf-é verschillende inlichtingen te hebben ingewonnen en aldaar de inwendige mens versterkt te hebben zette ik mijn reis voort. lïijn aandacht werd getrokken door vier', prach tige leeuwen, die de ingang van het marktplein versierden. Deze_ zijn hij het 10-jarig bestaan aangebo den.. .In. aanbouw was ook .nog een beursgebouw, dat tevens als hotel zal dienst doen. Eet was ongeveer een uur. en Donderdagmiddag. Ik vroeg mijzelf af, waar nu heen? Urk heb ik verleden jaar bezocht, toch lijkt het mij goed daarvan ook nog iets te vertellen. Velen zullen natuurlijk weten (want ja, wie heeft nu nog nooit van Urk gehoord?) dat dit 'n vissersplaats is, maar dan ook in de volle zin van het woord. De Urkerdracht viert nog altijd de boventoon en de smalle straatjes van dit dorp zijn enig in hun soort. Het trof mij alleen, dat de Urkervrouwen naar het schijnt iedere dag de was doen. Overal hangt wasgoed, zelfs aan de over de hoofdstraat gespannen lijnen. Urk, dat eenmaal een eiland was, 40,.ïan. van het vaste land verwijderd, is nu de grens van de Hoord-Oostpolder geworden en ligt aan de Vest kant van die polder. Door het dorp wandelende sprak ik een paar schippers aan, om hen te vragen of het mooie fietspad al in gebruik was. 38 "V

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1952 | | pagina 42