nieuwe stoffen, over de z.g. kinderhoofdjes hij de toegang- tot de boerderij gereden, of op een gegeven ogenblik lagen wij beiden, mijn nieuwe brommer en ik> in de sloot. Ik klom te vlug te gen de steile helling. Twintig volle dagen heeft mij dat gekost. Door de heer en mevrouw Vogelaar ben ik zeer vriendelijk ontvangen. Ik werd voor zover nodig van schone kleren voorzien en door een kopje thee en wat rust knapte ik weer op. Ik werd getroffen door de vraag van hun kleine Betty met het heldere kinderstemmetje: "Bent U al een beetje beter?" Zoiets kan een mens kracht geven als een kind zo oprecht en lief haar deelneming betuigt. Jammer, dat ik het aanbod van mijn gastheer niet heb geaccepteerd, mij naar huis te brengen. Ik meende zelf wel in staat te zijn, mijn reis per fiets te kunnen vervólgen. In Halsteren geko men zijnde ging het zo best niet meer. De volgende dag constateerde men in het zie kenhuis een bloeduitstorting. Maar genoeg, de zo juist genoenr e mensen, die toen bij mij inwoonden hebben mij liefderijk bijgestaan en verpleegd. Onverwachte bezoeken hebben mij altijd kunnen bekoren en zo kan ik^na een kort bezoek aan mijn verpleggrs Nijmegen verlaten. Van Nijmegen ging de reis verder via Amhem- Apeldoorn-Noeste Hoeve-Epe-Zwolle. Aldaar aange komen restte mij nog 26 km. naar Meppel. Mijn kilometerteller wijst 227 km. aan. Man neer men toen had gevraagd: Ben je moe? dan had ik geantwoord: Ik ben wel stijf in de benen,maar erg moe niet! Ik had ongeveer 12 3/4 uur gereden met een gemiddelde snelheid van 20 km. per uur. De volgende dag ben ik thuis gebleven, alleen wat gewandeld met mijn kleinzoontje van drie jaar. De TJoensdag daarop zeg ik tegen mijn dochter: Nu ga ik maar weer een reisje maken en;vanavond hoop ik weer bij jullie thuis te zijn. Tegen 8 uur vertrok ik. Ik reisde via 7:ra.spen- erve en en passeerde het prachtige meer de Bolter- weide, waar in het seizoen veel gebruik wordt ge maakt van de zeilsport. Via Vollenhove kwam ik dan in de IToord-Oostpolder. 36

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1952 | | pagina 40