35 ten wel "bekend is. REIS PER SOLEX Reeds enige dagen liep ik met het plan rond om een reis naar de Noord-Oostpolder te maken, om dan tevens in ogenschouw te nemen, de inpoldering van de Zuid-polder. Het is liaandag voor Pinksteren. Ik was die dag nog per auto van Axel teruggekeerd. Ik overwoog of ik die reis zou aandurven, omdat mijn plan was dan door te reizen naar LIeppel. Aanvankelijk besloot ik het niet te doen, doch toen het 9 "uur was ge worden pakte ik toch mijn koffertje, om op de reis voorbereid te zijn. Daar ik om half vijf de volgende morgen wakker lag en de slaap niet kon"vatten, nam ik het besluit de reis te wagen, Klokké 5 nur zat ik op mijn brom mer en 5 over "5, "bevond ik"mij op de •7ouwsewegi JTat mij passeerde waren in hoofdzaak zware vrachtwagensdie vroèg' in de morgen vertrokken waren, in het plaatsje Rosnale i had ik gelegenheid mij te laten scheren, riet was' toen ongeveer 10 u. Vandaar heb ik Hepped opgebeld met de mededeling aan mijn dochter, die' daar woont, dat ik met mijn brommer tegen zeven uur hoopte te arriveren. Het wordt echter half acht. De reis zette ik voort, de meesten zullen dit wel weten, via den Hosch - Nijmegen. Doch alvorens Nijmegen te verlaten nam ik het besluit even al daar het filiaal van Albert Hein te bezoeken,daar de chef daarvan de heer Loran van Gils, mij destijds met zijn vrouw in mijn eenzaam leven liefderijk hebben bijgestaan, zo ook met de verzorging. Het was in die dagen, dat ik een ongeval heb gehad. .Ik zie mij nog, gesteund door beide mensen nauwelijks in staat Om mij te verplaatsen. Twintig lange dagen heb ik het bed moeten houden. Dit ongeval met mijn brommer heeft plaats ge had in Januari 1950 op de Panhoeve te Steenbergen bij de heer Vogelaar. Pas had ik, trots zijnde op enige stalen van

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1952 | | pagina 39