deeldheid kennen op politiek als op kerkelijk terrein, wij leven teveel naast elkaar. Zonden wij nu eens trachten krachtig de gemeenschapszin te bevorderen? Ja, nu de nationale ramp ons land zo zwaar had getroffen als nimmer te voren, nu vielen de scheidsmuren weg en werd er geholpen waar het nodig was! Vele landbouwers, die buiten het rampgebied woonden, verschaften in vele gevallen gratis stal ling en voeding aan de geredde beesten. Hu iets over Vlissingen. Het zal velen Uwer bekend zijn, dat de grote Sluis van het kanaal Vlissingen-Hiddelburg in de laatste oorlog zeer veel heeft geleden, ja, zo goed als vernield is. lia de bevrijding is dit machtige werk weer met.kracht ter hand genomen. Uanneer men nu in Vlissingen komt en met de moderne grote boot naar Breskens vaart, kan men dit grote werk aanschouwen. De maatschappij "De Schelde" met zijn wereldvermaarde scheepsbouw, waar ongeveer 3000 mensen werk vinden, kon deze sluit niet missen, hoewel door de omvangrijkheid een aantal jaren gewerkt moest worden voor het klaar was. De afdamming op zichzelf was al een enorm werk! En nu komt de ramp van 1 februari, die een groot gedeelte van dit gigantische werk, waarvan het eind reeds in zicht was, verpletterde en vernie tigde. In sommige huizen in Vlissingen stond het wa ter 2 meter koog. Ook stond het in de kuip van de sluis. Eet zou mij te ver voeren als ik alle onder vonden tegenslagen ging beschrijven, wel is het zo, dat, voordat de sluis weer geheel hersteld zal zijn, beruime tijd zal verlopen, zeer ten nadele van de scheepsbouw van "de Schelde"; Zo het echter met alle tegenslagen is, de spreuk voorkomende op het Zeeuwse wapen "Luctor et emergo" (ik worstel en ontkom) en die een de vies voor de Zeeuwen is geworden, wordt overal in toepassing gebracht. In de Boulevard had de zee 5 gaten geslagen. Ik mag veronderstellen, dat de Bouleverd de mees- 34

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1952 | | pagina 38