De eerste Polder aan de rechterzijde van de Oostdijk is de ITieuwland polder, die zijn naam ontleent aan het feit, dat toen het dorp Kieuw- land nog "bestond. Ongeveer daterende uit het jaar 1700. Het Zuidwestelijk gedeelte van Zuidheveland, wear men de plaatsen Ovezande en Kwadendamme vindt, heet de zak van Zuid Beveland. Het Osten de laars van Zuid Beveland. Deze laarsvorm is ontstaan uit het verdronken land van Keimerswaal. Op de kaart is deze laarsvorm nog goed zicht baar ïlu echter heeft deze laars een hele verande ring ondergaan en hangt ze nog aan een zijden draad. ITa het passeren van de Ilieuwlande polder,die een breedte heeft van ongeveer 2 a 3 km. volgt de St. Pieterspolder, waar de breedte nog maar 1 km. is. Dit nu is de plaats van die laarsvorm. Links de tot heden verdronken polder Kruiningen en rechts van de dijkautoweg de ze juist genoemde St. Pieterspolder, die het land met deze smalle strook nog verbindt. Immers de dijk van genoande polder is de buitendijk van de Oosterscheide. Straks, waarschijnlijk eind Augustus, zullen de ga.ten in de Kruiningse polder gesloten zijn en worden de afwateringssloten gegraven, opdat het water, daartoe door machtige zuigpompen gedreven, zijn weg zal vinden naar de Oosterschelde. Dit leegpompen zal nog wel een tijd in be slag nemen, "Vanneer het eenmaal zo ver is, is ook de zijden draad weer versterkt geworden. Langs deze, geheel opnieuw aangelegde weg is ook een fietspad gekomen, wat nodig bleek voor het steeds toenemende verkeer. De weg heeft echter nog een eenrichtingsverkeer. Door verkeerslich ten wordt er voor de veiligheid gezorgd. Deze weg voorziet in een grote behoefte,want ik herinner mij nog best, dat we vanaf 1 Pebru- ari verplicht waren via Antwerpen Zeeuws Vlaand deren te bereiken. Vaak is het me overkomen, dat ik in de avond nog om 8 uur in Ierseke was en de reis naar huis moest maken over Hoedekenskerke naar Temeuzen ofwel via Vlissingen naar Breskens. 32

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1952 | | pagina 36