len weer een nieuw leven "beginnen en zich. ver plaatsen in de werkelijkheid. In Ouwerkerk, waar ik zeer goed bekend ben, wonen sinds vele jaren de heer en mevrouw Sive- nirie. Als gepensioneerd hoofd der school aldaar en als Directeur van enige fanfares, leefden ze bei den, in de herfst van hun leven gekomen, overge lukkig. Nog niet zo lang geleden bracht ik hun een bezoek en trof mij de rust, die ze samen genoten In de rampnacht moesten ze naar boven, vluch ten en toen hun huis zou instorten, sprangen bei den in het water. Niemand was er om een hand tot redding uit te steken, want. het gebeurde op Zondagmorgen toen iedereen op zich zelf was aan gewezen. Enige maanden voor de ramp bezocht, ik te Ouwerkerk de familie Stolpe-Hlompe. Ze bewoonden een van de prachtig gelegen boerderijen. Nu is daar niets meer van te zien. 3ij dit verlies verdronk ook nog zijn vrouw en enig kind Voorheen was de heer Klompe een Icrachtige figuur nu gebroken. Moeilijk, maar ook hij moest weer verder door het laven. Ook hier is Godsvertrou wen nodig. Naar het zich laat aanzien zal de boerdrij op het einde van dit jaar wel droogval len. Nu ik dan toch over Schouwen èn Duiveland schrijf, zal het U wel hekend wezen, dat er'van de gewone reisroute nog geen sprake is. .Toch is Renesse weer te bereiken. De reis gaat dan nu per bus tot Anna Jacoba, per boot naar Zierikzee Van hieruit kan men via Dreischor en Noordgouwe Haamstede bereiken. Maar in deze dagen, dat ik dit schreef, was verder per auto niet mogelijk, doch aangezien ik met de bromfiets Renesse trach te te bereiken, is mij dit toch gelukt. Achter Brouwershaven hen Ik over de dijk langs een smal bovengedeelte, zoiets van 10 tot 20 com. breed, Scharrend!jke kunnen bereiken en ook na Scharren dijke gepasseerd te zijn, moest ik nog steeds dit smalle pad volgen. Vanneer men in de buurt van Renesse komt, 26

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1952 | | pagina 30