25 De man moest dit alles, zonder ook maar enige hulp te kunnen bieden, aanzien. Zonder vrouw en moeder moeten ze nu beiden door het leven. De vrouw is reeds de volgen de dag te Koevering aangespoeld. Ook in de buurt van de Koeveringsedijk zijn omgeko men de echtparen Verschuren met hun 4 kinderen, benevens het echtpaar Dekkeren-de Groot Van het gezin Mesters-van Kuik is wonderlijk genoeg de moeder ook nog gered kunnen worden. Aanvankelijk konden deze mensen zich niet voor stellen, daar ze op het hoogste gedeelte wonen, dat er gevaar bestond. Spoedig zagen ze echter, dat het anders was, want het water kwam steeds hoger. Gelukkig kwam er spoedig redding. Voor de vrouw, die niet al te best meer kan lopen werd een kruiwa- 'gen gehaald en waren toen allen vlug uit hun nood toestand verlost. Hoe komen deze mensen dit alles weer te boven? Laten we hopen, dat hun de kracht van God hiervoor in ruime mate gegeven wordt. Het is nog maar enkele dagen geleden, dat ik in contact kwam met de heer Koopman uit Capelle by Zierikzee. Ook hij was zwaar getroffen. In een tijd van nog geen 10 minuten had hij schier alles verloren, 42 koeien, 6 paarden, 2 tractoren en zijn auto. Doch vrouw en kinderen waren gered, waarvoor hij zeer dankbaar was. Man en vrouw waren op de zolder kunnen vluchten doch van hun kinderen, die bij kennissen waren was hun niets bekend. De volgende dag mocht hij echter vernemen, dat ook zij beiden gered waren. Alles hadden ze verloren, doch waren voor el kaar gespaard gebleven. Van daar die grote dank baarheid. In het gehucht Capelle hebben van de 200 men sen, die daar waren er 63 het leven gelaten. ITog moet ik hier even vermelden, dat de 17-ja rige A. Eendriksen met 7 anderen op een dak zijn weggedreven. Voor er redding kwam waren ze echter zo uitgeput, dat zijn lotgenoten verdronken. Het verlies van bloedverwanten en van aards be zit hebben natuurlijk niet nagelaten een stempel te drukken. Doch de getroffenen klagen niet. Zij willen al-

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1952 | | pagina 29