Deze wonen te.Heyningen-.in .de polder bij het fort Sabina. Als naar gewoonte was de ontvangst weer aller hartelijkst. Ook daar waren de sporen van de ramp nog goed zichtbaar. Van de schuur grenzende aan de woning was nog maar een vierde gedeelte blijven staan. Deze familie heeft zich kunnen redden. De knecht, zijn vrouw met hun zeven kinderen, die hoewel gewaarschuwd, konden hun. huis niet meer - verlaten en moesten redding zoeken door naar de zolder te vluchten. Enige uren hebben ze daar zo doorgebracht, doch toen.het water iets ging zak ken, stortte hun huis in. Alleen de moeder van dit gezin is, behouden en op het dak van het huis is zij aan komen drijven en door de ruwe zee tegen de dijk geslagen. Verkleumd van de koude en doorgestande ellen de werd zij door omwonende gered. Vader.en.de kinderen vonden de dood in de golven. Ook is mij bekend, dat de Ved. „Punt, genaamd I'iej. Anna Bos, wonende op een boerderij achter het fort "De Hel", die met haar broer al.jaren samen woonde, jammerlijk zijn verdronken., .'.vanneer ik daar bij mijn vroegere bezoeken de prachtige natuur mocht bewonderen, was alles vrede, wat je daar tegemoet kwam. Door een doorbraak vlak voor hun woning, was aan .drfc alles een einde, gekomen. -Eveneens van de heer en Mevrouw Makaay en hun 5 kinderen is niets meer vernomen. De man was werkzaam als opzichter op het gro te fort "Sabina", gebouwd in de tijd van Hapoleon. De Kladde is mijbekend, dat de heer en me vrouw Hellemons-I.lusters met htm 12-jarige zoon gelukkig samenleefden. De vrouw was n.l. een jaar verpleegd geworden in een inrichting voor zenuw zieken. Dit gelukkig, samenleven is echter maar van korte duur geweest. Iii de stormnacht was hun enige redding nog op het dak te vluchten. Door een rukwind wordt de vrouw hiervan afgeslagen en verdwijnt in het water, waar zij de dood vond. O A

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1952 | | pagina 28