23 firma de Leeuw-Geluk, waarmede ik nog verwantschap Ongeveer 35 jaar geleden is deze firma van Tho- len naar Ierseke vertrokken. Thans is het een grote fabriek, waar alles tegenblinkt en ongeveer een 100- tal mensen een bestaan vinden. Deze zaak wordt nu door de Gebr. de Leeuw voort gezet. Eet 50-jarig bestaan van deze zaak werd dit jaar op feestelijke wijze herdacht. Het zal velen Uwer bekend wezen, dat er na deze ramp plaanen worden bestudeerd om de zee-armen af te sluiten. Vaaneer deze plannen werkelijkheid zou den worden zou dit wel eens een ramp kunnen beteken en voor de oester- en mossel'cultuur Dit werk, wanneer het eenmaal doorgang zou vin den, zal nog wel een hele tijd duren. Ongeveer 30 jaar geleden woonde er te Ierseke ook een familie Plantsoen. Leze familie is naar Montreal in Amerika vertrokken. Vele jaren heb ik met deze familie in relatie gestaan. Dat ze Holland en vooral Ierseke nog niet ver geten waren, bleek wel bij de Uatersnoodramp. Door hun werd een grote partij goederen naar Ier seke verzonden. Ook voor een nieuw aan te schaffen orgel voor de ITederl. Herv. kerk werd uit Montreal een cheque van 10.000.== ontvangen. Zeer zeker een aansporing dus om dit voorbeeld te volgen. Voordat ik van Ierseke afstap moet ik toch nog éven vermelden, wat een moed de heer Hubrecht Kos ter en zijn twee zoons aan de dag legden. Op die rampzalige Zondagmorgen zijn ze eerst naar Kruiningen gevaren en hebben daar vele mensen kunnen redden. Door het gat in de dijk voeren ze naar Ouwer-f kerk en mochten het genoegen smaken om de mensen, die daar in doodsgevaar waren, van de verdrinkings dood te redden. Meerdere schippers van Ierseke hebben gedaan, wat zij konden, maar ik kan alleen maar schrijven, wat ik van nabij weet. Iedereen weet wel, wanneer het mensenlevens betreft, dat men dan op de Zeeuwen kan rekenen. Jammer, dat de hulp aan een medemens in het gewone leven zo gauw vergeten wordt. Zodra de polders enigszins droog waren,bracht ik een bezoek bij de familie Steehouwer.

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1952 | | pagina 27