Bij de heer Comans werd de Prins een eenvou dige maaltijd aangeboden. Hij was vergezeld van de heer P. Bom. Nu stap ik over naar Ossenisse, waar ik nog maar enkele weken geleden een bezoek bracht,waar de Hooglandpolder lange tijd onder water heeft gestaan. Men vertelde mij daar het volgende; In de pol der woont de familie Toesaer met hun zeven kinde ren. Niets vermoedende begaven zij zich ter ruste. Boor het aanhoudende blaffen van hun hond werden ze wakker. Net op tijd nog, want het water liep reeds in hun woning. Vluchten was dus nog moge lijk en ze trachten allen de dijk te bereiken. Een der kinderen echter, dat ziek was en door moeder werd gedragen, werd door een golfslag uit haar armen geslagen en verdronk. Spoedig daarna werden ze gered. De hond echter, die hun het leven had gered, vond ook de dood in de golven.. Ook vernam ik, dat de Prins bij de fö&dlie Stoel te Ossenisse een bezoek heeft gebracht. Op de meest hartelijke wijze had bij deze fami lie een onderhoud plaats. Nu fa ik even terug naar Ierseke. Nu weer 't welvarende dorp, waar de mossel- en oestercultuur weer een van de voornaamste bronnen van bestaan is. Voor enige jaren was dit niet het geval door een parasiet, die zich in deze dieren vastklampte. i en meende, dat, nu ongeveer twee jaar gele-' den, deze parasiet, die de mossel dus ondermijnd, aanvankelijk verdwenen wasmaar .de praktijk heeft geleerd, dat dit helemaal nog niet zo ver is. De mosselvissers zijn dan ook verplicht, wil len zij de mosselcultuur behouden, deze in Mie- ringen en de Maddenzee te gaan vissen. En hoe jammer het ook is, het laat zich in de Zeeuwse wateren voorhands niet best aanzien. Voorheen werden alleen levende missels uit Ierseke en Tholen verzonden, wat geschiedde in balen. Thans worden ze ook ingemaakt en onder de naam "Zeelands Roem" in de handel gebracht. Een grote stoot ij deze is gegeven door de oo

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1952 | | pagina 26