ge geval van zijn vrouw en kinderen, dat deze "bij de duiker waren aangekomen, mededelen. ¥at "dit; betekende laat zich moeilijk beschrij ven Alleen het leven er te hebben afgebracht, vrouw en kinderen verloren. Dergelijke gevallen zijn natuurlijk.meer voor gekomen. Maar wat een grote blijdschap wanneer de heer de'Regt enige dagen.later mag vernemen, dat zijn vrouw en zoontje nog in leven zijn. Ha ik' hoordehad dit geval zich als volgt toe gedragen. .Janneer de vader niets meer van zijn vrouw en kinderen heeft gezien, zijn deae met de' stroom af gedreven-.: Het zoontje van 10 jaar kon zijn moeder trekkende in veiligheid op de wal brengen. De kleine zus was verdwenen. Deze werd 2 maanden daarna onder het zand gevonden. ¥at een ontroering moet er uit de ziel 'van' die man zijn omgegaan, toen hij dit hoorde. Het is om er klein van te worden, dat zulks alzo beschikt is. Toen. ik te.ICortgene was en daarna ook Colijns- plaat bezocht, vernam ik, dat ook daar door de in woners hard gewerkt is om het gevaar zoveel moge lijk te keren. •Deze plaats is voor de ramp. gespaard gebleven. Het gevaar voor zulk werk is in de nacht niet te zien, doch wanneer dit bij dag moest gebeuren, had het dit de mensen wel een beetje afgeschrikt." Meerdere gevallen van. aanpakken hebben zich voorgedaan, zo nok te Hoofdplaat, waar de mensen van alle kanten hulp boden. De polder-Hoofdplaat is gespaard gebleven. Ons Zeeuws volk weet van aanpakken als de plicht hen roept. - -••• Colijnsplaat heeft bezoek gehad van Prins Bern- hard. Hij wastoen juist terug van een reis naar Amerika. Toen de Prins van de ramp op de hoogte was ge bracht was zijn besluit spoedig genomen. Het land, dat ik lief heb gekregen roept mij-, en binnen 24 uur was hij weer op llederlandsé bodem. De volgende dag. was de Prins reeds in Colijns plaat. Per helicopter werd het rampgebied in ogen schouw genomen. ?1

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1952 | | pagina 25