Beiden maakten, een gelukkige tijd. door. Haar nu de keerzijde, heiden jammerlijk ver dronken. Deze boerderij was hoog gelegen, maar daar ze geen beschutting had, voor de zware golfslag, is alles weggespoeld. ïTiets is er meer van over gebleven. Woorden zijn hiervoor-niet te vinden, alleen een moeten berusten. Zo gaat het leven verder. Enige tijd daarna bezocht ik hun ouders, die mij dit vertelden. l Hier dus het verloop van twee jonge mensen die gelukkig waren. Zonnemaire heb ik nog niet bezocht, doch ook daarvan is mij bekend, dat twee jonge gelukkige mensen het leven moesten laten, n.l. het echt paar Yiergever-G-eluk. In het bijzonder waren mij de ouders van haar bekend, omdat dit nog een verre neef van mij' is. Wat waren Vader en Hoeder Geluk steeds vol lof over hun dochter Hiena. In alles werd zij betrokken en al was ze reeds enige jaren -getrouwd, ouders en kinderen leefden zo onafscheidenlijk. Hij werd verteld, dat zij beiden, op een boom gezeten, getracht hebben hun leven te redden. Bit heeft zo niet mogen zijn. Boor uitputting- moesten zij hun leven prijs geven. "Jij mensen begrijpen' dit droevige gebeuren niet en hoe zouden wij dit ook kunnen dragen? Alleen de kracht van God kan ons staande houden. Voordat ik over mijn reizen verdér schrijf moet ik nog vermelden, 'dat ik te Kortgene vernam dat de heer en mevrouw de llegtfvan Zats op de bewuste Zondagmorgen pér' auto trachten te vluch ten naar de dichtsbijgelegen dijk. Aanvankelijk ging dit, naar het zich liet aanzien, ook wel, maar het water spoelde reeds over de wegen. By- na op de dijk gekomen moesten ze een duiker pas seren, die niet bestand bleek te zijn, tegen de zwaarte van de auto. Bezë kantelde en moeder en twee kinderen verdwenen in het water. Zelf wist hij zich te-redden en kwam daarna in de buurt van de PruiëLendi jk. Op de hofstede van van der Linden gekomen, ging hij het droevi- 20

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1952 | | pagina 24