19 want dan komt de herinnering weer op. Zo ook bij deze familie. De kinderen zijn gro ter, geworden en alles is nu zo anders. Zonder iets van hun verdriet af te weten, ga ik hun bezoeken. Door een van. de meisjes wordt ik allervriendelijkst ontvangen. Direct na de begroe ting merkte ik al, dat hier iets niet goed was en enkele ogenblikken daarna hoorde ik reeds, dat haar zuster verdronken was. Dij mijn betuigingen van deelneming moest ik deze pijnlijke wond open maken. In dergelijke ge vallen staat men er, echter voor en kan men moei lijk anders. Ken zou kannen zeggen, nu alweer een dergelijk gebeuren, maar ieder geval staat immers op zich zelf en zo moet ik ook dit wel vermelden. Door mijn vele relaties heb ik verschillende families goed gekend. Van het gezin, waar ik nu over schrijf, moet ik U zeggen, dat daar een sfeer was, om jaloers op te wezen en heb ik in het samenleven van dit gezin kunnen zien, wat Godsvertrouwen is. Even een kleine uiteenzetting van dit smarte lijk verlies. Dit meisje was Zaterda- voor de bewuste ramp zalige nacht .naar Hieuwerkerk vertrokken voor een bezoek te brengen aan haar verloofde. Laat ik nu kort zijn. Alleen dit, haar verloofde is behouden en deze jonge man zal nu zonder haar het leven moeten doorgaan. Hem zij dan.ook, even als de ouders en de andere kinderen, de berusting, die wij allen zo nodig hebben, toegewenst. Een tweede geval uit G-oes. Het betreft de Fam. Mol-de Eejrter, wonende te ITieuwerkerk, die in 1952 in het huwelijk waren getreden. Ik had me al verschillende malen voorgenomen hun een bezoek te brengen, doch dit heeft pas in de herfst van 1952 plaats gehad. Geheel onverwacht bezocht ik hen. Haar man was echter niet thuis, doch voordat ik zou ver trekken, .moest ik eerst hun huis zien. Alles was daar keurig in orde. Alleen een beetje eenzaam. De hofstede is aanmerkelijk hoog gelegen en draagt de naam "Franke Bouwman Hoeve"

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1952 | | pagina 23