aan de Veerweg: te Tfoljohaartsdijk en zij leefden leiden-als steun voor elkaar. Vader was al enige jaren gestorven. Hij mensen kunnen óns-niet indenken, dat er momenten - in ons leven voorkomen, die wij niet kun nen begrijpen, "lij zijn er ons niet van bewust,dat er dingen kunnen 'gebeuren, die menselijk gesproken onmogelijk zijn. Hen heeft zo zijn.gewone leven. Het is in de vroege Zondagmorgen als ze door het geklots van water wakker worden geschud. Bij dit angstig gehoor stappen ze uit hun bed en. pro- leren het licht aan te draaien. Maar wat een te leurstelling; dit gaat niet! Alles is en blijft donker, maar wat nog erger is, het water komt steeds maar binnen. Hoeder gaat op een. stoel staan. Doordat het water steeds maar hoger komt besluiten ze naar bo- jren te gaan. De deur daarheen kan wegens de druk ran het opkomende water niet meer geopend worden en daarom moeten ze in de kamer blijven. Menende daar veilig te wezen was moeder op de tafel geklommen. Beiden zitten gevangen en het koude water komt 3teeds hoger. Hoeder smeekt haar kind om haar al- Leen te laten om dan zelf te trachten haar leven te redden. Hoeder houdt maar aan. Dit kan het neisje niet langer meer aanhoren en tracht zodoen- ie een der bovenste ramen te bereiken. Dit geluk te haar, drukt dit in en wringt zicli door het ont stane gat. Fu kan ze zich aan een van de buiten blinden vas tklampen 'Hogelijk is er van deze plaats kans op redding sn ze lioopt, dat Moeder, die het koude water niet neer kon verdragen, deeeuwige rust zal zijn in gegaan. Zij heeft haar opdracht vervuld, want het Ls Moeder, die weet en haar smeekte haar jonge le ren niet te verliezen. Het leven gaat verder. Zij ziet kans om.over iet dak de buren te bereiken. Door de glasscherven Ls ze op vele plaatsen ook erg gewond. Per roei boot wordt ze aan wal gebracht en door het vele bloedverlies gaat ze naar liet ziekenhuis. Door de goede verpleging kan ze dit spoedig, rérlaten, waarna ze liefderijk bij Oom en Tante fferd opgenomen. 17

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1952 | | pagina 21