16 Eoo._, tijd was het, dat de heer de Regt zijn huis bere.kte, dit ook voor zijn zelfbehoud. In de grote zaal van zijn hotel ware., inmidr dels een groot aantal kermisbedden in gereedheid gebracht Het zal wel bekend zijn, dat de stad Arnhem Kortgene heeft geadopteerd en een aantal gemeente werklieden aan genoemd dorp had afgestaan. Al deze mensen waren in het hotel van de heer de Regt ondergebracht. Even begaf ik mij nog naar de'Torendijk en ook daar was alles ellende, wat ik zag. - Geen enkel huis is intact gebleven. Deze ston den ongeveer 20 tot 31 Heter van de dijk en toen het water kwam aanrollen was de enige kans op red ding nog de zolder. Het duurde echter niet lang of het ene huis na het ander stortte in. Haar ilc hoordéhebben daar een 37-tal mensen het leven gelaten. Ha dit alles in ogenschouw genomen te hebben zouden wij onze reis.'voortzetten. Door al wat we gezien hadden, waren we hier toe niet.in staat en zonder iemand bezocht te hebben keerden we via T/olphaartsdijk naar G-oes terug. De volgende dag brachten we een bezoek aan de fa ülie Timmerman. Voorheen was daar meestal bezoek van de kinderen, maar aangezien die ver van hun ouderlijke woning hun bestemming hebben gevonden,, is er voor hun een grote verandering in getreden, vooral wat het stil zijn betrof. aar nu, zo geheel onverwacht en zonder dat iemand het kon beseffen, was er weer een gezellig leven in deze woning gekomen. Maar hoe? Toer. ik dan ook bij. deze fa ilie mijn bezoek bracht, stond ik even vreemd te zien, dat er iemand gekomen was, die de plaats van hun doch ter innam. Aan niets kon ik toen nog merken, dat er aan deze komst zof ii droevig gebeuren was voorafge gaan. Ze was hersteld uit het ziekenhuis te Goes ontslagen en liefderijk bij Oom en Tante opgeno men. Sinds vele jaren woonde zij met haar moeder

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1952 | | pagina 20