Het is gelukt liet weer in zee te "brengen, doch ongeveer 6 weken daarna. Degenen, die ter plaatse enigszins "bekend zijn,zullen wel kunnen "begrijpen, wat een moeite dit heelt gekóst. Thans naken wij de reis naar Temeuzen meestal via. Hoedekenskerke. Ook daar is de Polder na enige dagen weer droog gevallen. Daar vertelde men mij, dat de heer Leid, die jarenlang" was verbonden aan de Provinciale Stoom- bootdienst, bij werk aan de sluizen jammerlijk 't leven verloor. In Hoedekenskerke zijn, naar ik meen, verder geen slachtoffers meer. te betreuren. De ravage was er verschrikkelijk. Kort na de ramp kon daar alles, weer geregeld zijn gang gaan. Ha een paar weken, toen wij onze reizen her vatten, zijn we naar Kortgene gegaan, een dorp waar ik zeer goed bekend ben. De aanblik daar is niet te beschrijven. Bij aankomst gingen we haar hotel "De koren beurs" van de heer de Regt, De begroeting was al lerhartelijkst, vooral in zulke omstandigheden. Al spoedig kwam het gesprek over de 'ramp. Hier zij nog even gemeld, dat Zaterdags voor de ramp het nieuwe gemeentehuis in gebruik is ge nomen. Daarbij was, met vele anderen, ook aanwezig De Commissaris van de Koningin in Zeeland, Mr. Jïir. de Casembroot. "'egens de drukte, die dit gaf is de heer de Regt de gehele nacht in de weer geweest om zijn hotel voor de Zondag te ordenen. Tijdens dit werk komt echter het water onstui mig aanrollen. Tot zijn grote schrik bemerkt de heer de Regt dat zijn vriend Jan. Vogelaar, die enige maanden geleden, wegens een auto-ongeval in het Zieken huis was opgenomen, thans thuis in zijn slaapka mer hulpbehoevend alleen is. De heer de Regt had spoedig zijn besluit geno men en ging ongeveer 200 meter door het water om zijn vriend te redden. Met veel moeite en'met de kuip van anderen.is hem dit mogen gelukken. Hoewel nog niet geheel hersteld, kan de heer Vogelaar zich thans in een invalidewagentje voort bewegen.

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1952 | | pagina 19