riet is hem ook mogen gelukken het vee in veiligheid te "brengen. Tevens hadden zij voldoende voorraad "boven gebracht. De eenzaamheid was voor hun natuurlyk groot, maar ik meen te mogen constateren, dat 't vertrouwen in God, die ons leven leidt, veel,ja alles hiertoe heeft bijgedragen. ïTog even zij vermeld, dat de heer Heulenberg nu juist een week geleden bericht kreeg nog niet op zijn hofstede te mogen terugkeren, waarop de humoristische opmerking; !!Ik ben niet terug, want ik ben nooit weg geweest!" Hij heeft verder nooit meer dergelijke be richten ontvangen. Vaak was er bericht gekomen de hofstede te verlaten, wat steeds geweigers werd. Om alles weer in orde te krijgen is daar veel werk verzet moeten worden, wat hun door vol te houden gelukt is. En nu ga ik iets over ICruinin en schrijven, waarover ik in mijn vorig schrijven reeds iets over zei. Voor hen, die in liruiningen bekend zijn en miningse Haven wel gezien hebben, weten wel, dat bij de ingang van de Veerkade machtige grote deuren aanwezig zijn, die bij hoog water gesloten worden. Deze deuren zijn ongeveer 7 Heter breed en worden op kleine wieltjes voortbewogen. Deze deuren nu waren Zaterdags weer open ge zet, zodat de laatste boot, die van perkpolder kwam kon binnenvaren. Op daarvoor vastgestelde uren worden deze deuren geopend en gesloten. Dat dit niet altijd juist is bewees wel het volgende; De Zondagnacht breekt aan. Het water is hoog, de storm doet het zijne en alles werkt dus samen voor een hoog getij, wat wel niet ver wacht was. Toen was het te laat en konden de deu ren niét meer gesloten worden, wat men ook pro beerde. Het water baande zich een weg naar de grote Hruiningenpolder, De gehele steiger was weggeslagen. Het schip "De Hoerdijk"waarvan ik reeds eer der melding maakte is door een van deze gaten naar binnen gekomen. Dit schip lag zo goed als midden in de Polder. 1 /i

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1952 | | pagina 18