3en huis,' d.at door hun bewoond werd en vorder zou me;i kunnen zeggen, men woont op een terp, rond om allés water. De grote Schelde aan de Zuidkant en aan de noordkant de polder Bath, die overstroomd is Maar het alleen zijn van deze mensen heeft ge lukkig niet lang geduurd. Zondag en Maandag, volgen de op de ramp zijn, de militairen gekomen en begon nen aan het herstel van de dijk. ïïiet zo eenvoudig is dit schter dan hèt wel lijkt. Vele teleurstellingen hebben "zij daar moe ten mee maken. Steeds weer werd die ITooddijk weg geslagen, maar uiteindelijk is het dan nu zo ver» dat zij het water hehhen kunnen weren. Het zal eind April geweest zijn, dat ik daar was. De drie gaten, die ik bezichtigd heb, waren, toen nog over de gehele lengte ongeveer 240 M. be neden het niveau. Men is nu zo ver, dat het water niet meer binnen stroomt, tenzij er een zeer hoog tij komt. Ik dacht' toen, zou het niet heter geweest zijn, wanneer daaz> een paar duizend militairen hulx) hadden geboden. Deze gedachte kon ik nu maar niet loslaten.'. Ik moet nog even verder doorgaan, alvorens ik iets over Eruiningen ga schrijven. Ik had n.'l. vergunning gekregen om de Oostdijlc te mogen passeren en dit wel tot 15 April» Dit ech ter alleen in de morgen vóór 7 uur en !s avonds na 8 uur. Van deze gelegenheid heb ik natuurlijk een gre tig gebruik gemaakt. Op de eerste reis bezocht ik de heer Lïeulenberg raar ik al jaren kwam. Onwillekeurig dacht ik ech ter: Souden zij er nog.wel wonen? Teede avond was ik er en, jawel hoor, de familie lïeulenberg was aanwezig. Haar nu ga ilc iets vertellen, wat haast onbe grijpelijk is. Tot mijn grote verbazing hoorde ik, dat dè heer en Mevrouw lïeulenberg hun höfstede niet verlaten hadden.Hen zou zo zeggen, hoe was dit mo gelijk, 'daar' de hofstede geheel in het water lag» Om dit echter twee maanden vol te houden was moed en durf voor'nodig, wat de heer lïeulenberg in ruime mate bezit. Door de stand van de schuur,die de golfslag aanmerkelijk deed verminderen, was het mogelijk, dat de familie kon blijven wonen.

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1952 | | pagina 17