12 kom daar. nu even op terug, doch. even zij vermeld, dat wij onze reis via Putte over Antwerpen moes ten maken. Dit duurde zo ongeveer 4 maanden.. Thans kunnen wij via Krahbendijke over de Oost- dijk lerseke en zo Goes bereiken. De weg, die daar gemaakt is, is in een woord af. Geheel geasphalteerd. Een pracht fietspad on der de voet van de dijk is er aangelegd. Zo oppervlakkig beschouwd lijkt het wel, dat dit de blijvende weg zal worden om straks Goes te kun nen bereiken. xTu het zo ver is zal het IJ bekend wezen, dat de Polder van Rilland droog is. Krahbendijke is droog gebleven. ITu gaan we over de Boomdijk, die zo genoemd wordt, omdat deze dijk geheel met bo men beplant is. Hen ziet er ook veel beschadigde bomen. Dit is veroorzaakt door de vele aanrijdin gen, die daar hebben plaats gevonden. Aan het einde van deze dijk nu moet men rechts afslaan, want ging men langs het verlengde van de Rijksweg, die naar Kruiningen leidt, dan zou men, als men niet beter wist, in zee rijden. Het is daar alles water wat men ziet. Haar schatting 8000 HA, zo ook bij eb. De Oostdijk is nu als Zeedijk hei-schapen. Tot aan de aanslui ting van de weg zijn Pompoenpalen aangebracht. Onwillekeurig vraagt men zich toch af; waarom zo'n kostelijke weg? ITu ik dit schrijf is het 9 Juni 1953» De pol der Rilland is reeds 6 weken droog. Het zal nu ongeveer 6 maanden zijn geleden, dat ik te Bath geweest ben. Bath was toen ook zo goed als droog. Het verbazing zag ik, dat er een machtige nooddijk was gelegd, bij de Yierde weg, vlak ach ter de hofstede van de heer van der TJerf, Ik ben daar dwars overheen gereden en kwam toen over een smal gedeelte, waar de machtige stroom een grote kreek had gevormd, die vanaf de weg tot aan de dijk goed te overzien is. Toen ik bij het café Blok op Bath kwam en daar een kopje koffie dronk, vernam ik, dat de heer Blok met zijn vrouw steeds in hun woning zijn gebleven. Erg gemakkelijk zullen zij het daar niet gehad hebben.

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1952 | | pagina 16