Dienst op te zien. "at zullen wij mensen.eigenlijk kunnen zeggen, "lij kunnen alleen maar het hoofd hui gen. Ja, zo is het. 'Tij mensen kunnen niets, wanneer de machtige elementen tot ons komen, zoals nu pre cies een week-geleden. Bij mijn "bezoek..aan Tholen heb: ik nog vergeten iets te vermelden. Ik sprak daar een meisje van ongeveer 20. jaar, die bij een neef van mij geevacueerd was. Zij ver telde mij van haar vronderlijke redding. Uit het ge sprek, do.t nu volgde bleek, dat ze wel gewaarschuwd waren, doch daar alles zo vlug ging moesten ze di rect hun bed verlaten. m Vader en dochter gingen de schuur in, om, zo dit nog mogelijk wasde dieren op stal los te maken. "ouder was intussen bezig in de huiskamer een en ander bij elkaar te zoeken. Van het losmaken van de beesten is niets gekomen, vrant-.net waren ze in de schuur" of het. water, kwam onstuimig aanzetten- Vluchten was hét .enigste -en wel op de hooitas, zo als men dit noemt- Daar zaten nu vader en dochter, hoeder .was,, naar ze dachten nog in de huiskamer. In de hooitas.. kwam werking en zo zaten zij- beiden als opgesloten Hun.enige redding was de pannen verwijderen,.wat hun ook gelukte..en zo dreven zij met de sterke wind de Polder in. Later werden ze .gered. -Van moeder hebben zij niets meer gehoord. La ter is mi j -bekendgeworden,dat ze 4 weken later is geborgen en in.'Tholen. is begraven. ITeerdere van deze gevallen zijn mij bekend- maar liever ga. ik daar niet op in. Ebt is genoeg te weten wat al deze mensen heb ben meegemaakt. De dagen gaan. snel en na verloop van 14 dagen maken wij.1 ons weer gereed on\ met ons werk te be ginnen. H Aangezien enige, van onze clienten uit Z.aamslag ons reeds hadden vervracht, gin; en wij daar heen. Het zal de meesten wel bekend zijn, dat dit nu niet gaat; via "ruiningen naar Perkpolder. Immers de polder Kruiningen staat geheel onder water, zo ook Waarde en Rilland. In het begin sprak ik reeds over Hruiningen en 11

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1952 | | pagina 15