9 ~aan Hog een kwartier en we. zijn aan wal. Ik stap uit en met mij neef Blaas, die ook in dat "bootje zat. Ik weet nog best, dat de koude mij lelijk bevangen had.'De wind was wel afgenomen, doch was nog lang' niet zoek. In Tholen aangekomen werd mij niet naar een vergunning gevraagd, wat misschien wel verband houdt, dat ik oud-Tholenaar ben. Dankbaar gestemd was ik, mijn opdracht verv vuld te hebben. natuurlijk heb ik even nu.jn zuster bezocht en nog enige kennissen, 'Vanneer je in de nood gespaard bent gebleven doet het zo goed 'elkan der de hand te kunnen drukken. Hierna ga ik de reis terug naar Bergen op Zoom weer aanvaarden. Dit gaat nu niet zonder vergunning en zonder veel moeite mag ik gratis met een, Duck mee naar Halsteren. De begrafenis van liej van Dullemen had s Zaterdags plaats, waar ik ook bij tegenwoordig was. De rouwdienst werd geleid door Ds. van de Bérg van Vrederust. Even zij vermeld, dat ej van Dullemen 3 maanden daarna herbegraven is in Tholen en zullen ook velen van de rampslachtof fers weer herbegraven worden op het kerkhof hun ner woonplaats. Haar oom is een week daarna gestorven. Hij bereikte de leeftijd van 97 jaar en 5 maanden. Hij was de oudste inwoner van Tholen. Bij de be grafenis waren zeer .velen aanwezig en als oud- Tholenaar is hij dan ook door velen herdacht. In het hijzonder om zijn doorzettingsvermogen op het terrein van het Onderwijs. Ook zelf was ik tegenwoordig en mocht hem herdenken als Ook en als laatste stam van de familie van Dijk-Lankester. De daarop volgende Zondag was de grote bede dag, die gehouden is in alle kerken van ons laad. Overal waren het volle kerken en zagen we vele Zeeuwse mensen, kenbaar aan hun mutsen. In Bergen op Zoom werd de dienst geleid door Ds. Diseman. Een paar dagen te voren was ik hij hem op bezoek en vertelde'hij mij tegen deze

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1952 | | pagina 14