9 Toen ik weg was en van die vriendelijke juffrouw .afscheid Had'genomen, moest ik denken aan de "bezorgd heid voor haar evacué's. Dit is mij altijd "bij ge- hieven. Toen ik Donderdagavond thuiskwam vond .ilc op niijn .kamer een telegram van mijn neef van Dijk uit Schoondijke, die m _j vroeg hem even té willen op bellen, vrat ik natuurlijk direct deed. De medede ling was, dat mijn nicht, ijvan Dullemen in Vrederust was overleden en of ik naar zijn vader op Tliolen w ,1de gaan om een en ander te "bespreken. Zijn vader," die straks 92 jaar zou worden, was zeer gehecht aan de overledene. Jaren hadden zij samengewoond, doch door haar ziekte was zij in Vredrust opgenomen. Dit nu was de opdracht, die ik te vervullen had Ill het bezit van het tele-ram begaf ik mij naar Halsteren, waar bleek, dat alleen voor urgente ge vallen vergunning gegeven werd zich naar Tholen te begeven. Dit bleek echter geen urgent geval te we zen Hat had ik gaarne mijn oude oom bezocht om hem voorzichtig een en ander mee te delen,maar er was nu eenmaal geen mogelijkheid om vergunning te krijgen, dus ging ik onverrichterzake maar terug. Ik dacht echter; 'iliet al te gauw de moed opgege ven." Ik ga beneden naar de Konijnenberg en zie daar schippers uit Tliolen, die mij goed kenden en nu had ik helemaal geen moeilijkheden, want zij namen mij gaarne mee. Hen uur of wat roeien was het tegen de wind in. "e giiigen langs de boerderij van Hartens langs het ingestorte huis van Gebr. Raats en kwa men zo via Slikkenburg, waar wij kransen zagen, be zig zijnde de koeien, die in de stal van Van Bovée Verdronken waren, op te,ruimen,- Al deze dieren la gen nog op hun zelfde plaats, want ze konden zich, toen het water kwam, niet van hun halsbanden ont- doen. Allen hebben de verdrinkingsdood in de stal gevönden. Hij komen dan in de buurt, van vrouw de Zrom en zien in de verte een Duck aankomen. Het is dan raadzaam om met ons kleine bootje vanwege de grote golfslag van deze Ducks een eindje uit de yreg te

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1952 | | pagina 13