En ja, zö is het eigenlijk wel, want daar wa ren momenten van leven en dood en op zulke momen ten stemt het tot grote dankbaarheid aan de dood Ontsnapt te zijn. Maar daar staat vroor tegenover: vrij mensen moeten verder en hebben vrij mensen nog vrel de kracht, als vrij een van onze geliefden dood heb ben moeten achterlaten? Dit is moeilijk! In de nacht, toen er zoveel mensen bij de Gebr. de Bruyn vraron en torvrijl het heel stil vras hoorden vrc landers temmen, die een liedje zongen. De eerste woorden*hiervan zijn: "Ilc vrens te zijn als Jezus." Dit versje nu ontroerde velen, vooral do volwassenen. Immers in zulke tijden kan men door do stem van een kind bewogen worden, wat dan ook hier plaats vond. Dit nu zijn van die momenten, waarin vrij stil voor God kunnen zijn, dat oen kind ons nog voor gaat stil in aanbidding te kunnen komen en ons daardoor klein voelen als een kind. Ba nog vrat gepraat te hebben ga ik de terug reis naar Bergen op Zoom aanvaarden. Y/at het werk op de zaalc betreft hebben vrij besloten dit de eerste 14 dagen stil te leggen. Het personeel kreeg gedurende deze tijd vacantia. Toen ik in Bergen op Zoom aankwam hoorde ik pas goed vrat een grote ramp het is geweest. Zowel Rilland, Kruiningen, Stavenissc, Hieuw Vosscmcer en Schouwen en Duivcland hebben ontzet tend geleden, evenals Fijnaart, Klundcrt, Moerdyk en de naburige polders in Ossendrocht, Al do radioberichten spreken van veel verlo ren mensenlevens en van grote verwoestingen,maar vragen tevens ook om onze hulp. Deze hulp is er dan ook in ruime mate gebo den. Hot bleek ook nu vreer, dat mensen bij ram pen steeds naast elkaar staan. Voor do zaak heb ik geen vrerk meer. Op reis gaan kan niet. Voor een privó-werk waarmee ik al jaren doende bon is nu tijd. Het resultaat is echter gering en om alles bij gelegenheid te kun nen memoreren bon ik geëindigd van hetgeen ik ge maakt had, een foto te maken.

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1952 | | pagina 11