JX 31 AUGUSTUS JAARMARKT EN VUURWERK DOMBURCU! ft DOMBURGS MDNIEUWS s Toorops schildersbentvoor het tentoonstellingsgebouwtje In het voor-seizoen van 1918 was het stiller dan gewoon lijk: men zou onder meer vanwege het kanongebulder in Vlaanderen geen minuut kunnen slapen, behalve als het om de eeuwige slaap ging, die kon men zonder enige moeite verwerven door de op het strand springende mijnen! het Badpa\iljoen Uiteindelijk bleek het seizoen erg mee te vallen, alle ge bruikelijke activiteiten hadden - ondanks een even drei gende roodvonk epidemie (toen nog een zeer ernstige zaak) - plaats. Geen schilderijententoonstelling dus dit jaar, wel slecht weer in september en dientengevolge een plotseling einde aan het seizoen, maar over het geheel bezien was het toch een goed jaar voor Domburg, dat al spoedig zou worden gevolgd door een goed moment voor Europa (en de bondgenoten): wapenstilstand en vrede, een einde aan de 'Eerste Grote Oorlog'. In het eindverslag van dat jaar maakt Paul Elout duidelijk dat die vergeten S weliswaar een drukfout is, maar dat er beslist toch heel wat afgemokkeld is in dat badseizoen. De oud'e (familie-)badplaats aan de noordwestkust van Walcherep ontluikt met de lente en is een en al bedrij vigheid in de zomer. Het grillige duinlandschap, de altijd weer anders lij kende zee en de oude bossen die beide dorpskernen om zomen, zijn eVehwei in elk jaargetijde de moeite alles zins waard! Hoewel het stadje helemaal is ingesteld op al die over nachtingen, heeft het toch zijn schilderachtige dorpse karakter weten te behouden. Het is er nog steeds aangenaam 'verpozen'! Vele wandelroutes leiden er doorheen en langs statige buitens, langs bezienswaardigheden als het voormalige Badhotel, het Gemeentehuis (uit 1567), de N.H. Kerk 14e/ 15e eeuw), de korenmolen Weltevreden (1817) en het Middeleeuwse kasteel Westhove. In de Orangerie van het kasteel is het Zeeuws Biologisch Mii'seum/Mu- seum voor Natuurhistorie gevestigd. Al in de 13e eeuw kreeg Domburg stadsrechten, in 1966 ging' het samen met Oostkapelle en een deel van Aagtekerke. En nu is het een bloeiende gemeente met'bijna 4.000 in woners en een miljoen overnachtingen per jaar.

Domburgsch Badnieuws | 1987 | | pagina 5