DOMBURGS BADNIEUWS Strangepraot Op zoek naar een logeeradres? De VVV helpt U op weg! VVV Domburg, Schuitvlotstraal 32, tel. 1342. Gymnastiek Van 17 augustus tot 2 september Gymnastiek, dans ontspanning op het Domburgse strand. Dagelijks ver zorgd door Suzanne Hesseln. Van 9.00-10.00 uur. Aan melding bij de VVV Domburg. Gevonden voorwerpen (aftehalen op de gemeentesecretarie, Markt 1. Domburg). Witte damesportemonnee, inhoud 170, Blauwe portemonnee met zwart klittebandsluiting, inhoud f 10,— kleingeld zwemkaart t.n.v. Dickie Willemse, Oudorpweg 33, 3062 RB Rotterdam. Kodak camera extra 12 pocket model fotorolletje. fytyr n^iii pm■■m Vierspannen Vanaf 4 juli: 'Signaturen', expositie van werk van Adri Karman in het Zeeuws Museum voor Natuurhistorie, Duinvlietweg 6, Oostkapelle, dagelijks van 10.00-17.00 uur. t/m 27 september: 'Aai eens een krokodil', een tentoonstelling over de huid van mens en dier, Orangerie kasteel Westhove, Duinvliet weg 6, Oostkapelle, dagelijks van 10.00-17.00 uur. Van 12 augustus tot 12 september: Kade A.119, een foto-expositie van Beppy Everaers, voor malig SBD/VVV-kantoor, Badhuisweg la, Domburg. Op vrijdag, zaterdag, zondag en maandag van 14.00-20.00 uur. Beppy Everaers Op 12 augustus opende mr. J. P. Boersma, lid van de eerste kamer, in het voormalige VVV/SBD-kantoor aan de Badhuisweg te Domburg een fototentoonstelling van Beppy Everaers. 'Kade A-119', de naam van de tentoonstelling en de naam van Beppy Everaers' geboortehuis in Veere, geeft al bijna aan waar het om gaat: het steeds wisselende lij nenspel van de vanaf een kade bespiedde visnetten. Een vertrouwd beeld voor Beppy Everaers, zij groeide op als dochter van de Veerse vismijnmeester. Kunst hoeft zich niet altijd in schoonheid te uiten',aldus Boersma in zijn openingswoord. 'Zien, beleven en dat goed weergeven is ook kunst.' Maar kunst is het niet waar Beppy Everaers in de eerste plaats naar zoekt. Ze ontmoet met haar camera de natuur en drukt af als een sa menhang van - vaak grafische - aspecten zich voor haar oog ontvouwt. Concours Hippique Meer dan 10.000 mensen waren aanwezig bij het voortreffelijk geor ganiseerde en perfect verlopen Concours Hippique, dat op 15 au gustus in Domburg plaats had. Onder een strakblauwe hemel en door een stralende zon beschenen kwamen keer op keer de prachtigste paarden de ringen binnen. De officiële opening werd verricht door dr. C. Boertien, de Commis saris van de Koningin in Zeeland. Het programma liet naast de Zeeuwse kampioenschappen onder meer een duizelingwekkend optreden van een Hongaars stuntteam, een demonstratie van vierspannen, een veldslederace met Zeeuwse trekpaarden, Arabische volbloeds voor een Romeinse strijdwagen en een indrukwekkende parade van alle deelnemers zien. Een onvergetelijke gebeurtenis! De officiële opening Men wedstrijden Ook de heer H. Koch, directeur van de Zeeuwse Culturele Raad, sprak tijdens de drukbezochte opening van de tentoonstelling. Hij noemde het initiatief van Mode Aksenten, de organisator van de tentoonstelling, een goede zaak. Immers, Domburgs grote naam op het gebied van kunst en cultuur hoort tot het verleden, 'Domburg be grijpt dat het op den duur niet goed is om op oude roem te teren' (Hebben wij dat niet vaker gehoord, de laatste tijd?). 'Er worden dan ook plannen ontwikkeld voor de toekomst. Domburg wil weer een prinses zijn, zo lees ik in de gids van de VVV. In plannen voor kwali teitsverbetering van een badplaats kunnen kunst en cultuur naar mijn overtuiging een rol spelen. Geen overheersende rol, dat begrijp ik ook wel: bij het kiezen van een vakantiebestemming zijn het strand, het water en goede verblijfsvoorzieningen natuurlijk het belangrijkst. Maar steeds meer mensen laten die keuze tegenwoordig mede bepalen door de aanwezigheid van kunst en cultuur Wanneer Domburg zich op de vakantiemarkt wil profileren voor het voor- en naseizoen mag het zijn cultureel beleid niet verwaarlozen Koch noemde als mogelijkheden onder meer kleine concerten van ka mermuziek in een rustige en stijlvolle ambiance en creatieve cursusjes tijdens de vakantie. Weer een eigen tentoonstellingsgebouw - zijn woorden zijn Uw reporter uit het hart gegrepen, maar als trouwe lezer van het Badnieuws wist U dat al! - en misschien zo hier en daar een beeld c.q. monument ter herinnering aan Domburgs grote verleden. De provincie zal zeker kunnen helpen en, de heer Koch lier er geen twijfel over bestaan, hijzelf ook. Veldslederace met Zeeuwse trekpaarden Parade Of ze die gedachte opdeed tijdens een verblijf in Dom burg weet ik niet, maar Carmen Sylvia, koningin Elisa beth van Roemenië, wist heel goed wat ze zei toen ze schreef: 'De massa is veranderlijk als de zee, zij draagt U naargelang van de weersgesteldheid. Sfeervolle muzikale omlijsting door James van de Water en Eveline Sabinck De fototentoonstelling Kade A-119 loopt tot 12 september en is elke vrijdag, zaterdag, zondag en maandag van 14.00 tot 20.00 uur geopend. Romeinse zegerit voor mw. Diepenhorst Opening van de tentoonstelling Tot de zeer boeiende onderdelen van de geschiedenisles op de middelbare school reken ik nog altijd de in No- vems 'Wereld in Wording' weergegeven reactie van de Franse kranten op Napoleons terugkeer uit Elba. Parijs: 28 t'ebr. De menseneter heeft zijn hol verlaten. 7 maartDe Corsikaanse veelvraat is in de Golf van Juan geland. 9 maartDe tijger is in Gap aangekomen. II maartHet monster ligt in Grenoble. 16 maartDe tiran is door Lyon getrokken. 17 maartDe usurpator bevindt zich reeds op 60 mijl af stand van de hoofdstad. 18 maartBonaparte nadert met rasse schreden, maar hij zal Parijs nooit binnentrekken. 19 maartNapoleon zal morgen voor onze wallen staan. 20 maartDe keizer is in Fontainebleau aangekomen. 21 maartZijne Majesteit de Keizer heeft gisteravond te midden van zijn getrouwe onderdanen zijn in tocht in de Tuilerieën gehouden. Napoleon definitief verslagen bij Waterloo (1815)

Domburgsch Badnieuws | 1987 | | pagina 7