DOMBURGS BADNIEUWS IlffiLAN «én Strangepraot Kees Vreeke Antiquiteiten Al meer dan 25 jaar runt Kees Vreeke de antiekzaak aan de Singel. Steeds op dezelfde plaats en altijd onder de zelfde naam. Het is een slecht teken, als een antiquair verhuist of een andere naam aanneemt: men moet je te rug kunnen vinden en weten wat men aan je heeft, zegt Vreeke. Zijn vader, Vreeke Sr., handelde vooral in tweedehands goederen. Na de tweede wereldoorlog was daar veel be hoefte aan: de boeren ruimden op, men wilde moderni seren. Op een goed moment ontstond daarbinnen weer de vraag naar exclusiviteit en zo, aldus Vreeke, kwam het echte antiek tot een periode van bloei. Het toerisme werkte stimulerend, eerst kwamen alleen de Nederlanders, later ook de Duitsers - veel goederen zouden Zeeland verlaten. Vreeke Sr. deed van alles. Zo had hij bijvoorbeeld een rijtuigje, waarmee hij badgasten naar Veere reed. Kon je niet altijd door het bos, dan moest je over particuliere terreinen. Vreeke wist dat altijd te regelen. Vreeke Sr. was veelzijdig, maar niet erg marktgericht. Zijn zoon daarentegen wel. Kees Vreeke begon met 'huisraad' in de ruimste zin van het woord. Langzaamaan is hij zich gaan specialiseren - met de markt mee, zou je kunnen zeggen - in het echte antiek. Hij koopt in wat hij zelf aantrekkelijk vindt. Zijn vaste klanten weten alleen al op grond daar van wat zij min of meer in zijn collectie kunnen ver wachten. Vreeke is het hele jaar open - ook dat acht hij van groot belang voor een goede antiekzaak. Het zo merseizoen verschilt voor hem dan ook niet zo van het winterseizoen, in de zomer kun je alleen meer kijkers verwachten. Veilingen zijn voor hem niet zo interessant; hij heeft zo zijn vaste adressen. Hij koopt graag in En geland in - zijn zaak doet wel een beetje denken aan een Engelse antiekzaak. Veel aandacht wordt besteed aan de indeling van de ruimte. Het geheel moet er natuurlijk altijd aantrekke lijk uitzien, maar je hebt ook een goed overzicht nodig en daarvoor is een uitgebalanceerd systeem onont beerlijk. Zijn collectie omvat onder meer meubels, glaswerk, zil ver, klokken, (Chinees) porselein en koperwerk. Repa raties van de collectie doet hij zelf. Zijn zaak ademt dan ook helemaal de sfeer van zijn in stelling: liefhebberij en vakmanschap gaan samen. Concours Hippique optreden Hongaars stuntteam. 5 Sf»- mmStiS

Domburgsch Badnieuws | 1987 | | pagina 5