DOMBURGS MDNIEUWS Strangepraot aai eens een KROKODIL 30 juli om 20.30 uur dan in het open luchttheater in Domburg, bij slecht weer op camping Domburg. Eindredactie: F. L. van Houtum-van Vloten. T/m 27 September kunt U in het Zeeuws Museum voor Natuurhistorie, Duinvlietweg 6, Oostkapelle, dage lijks van 10.00-17.00 uur, de succesvolle expositie 'Aai eens een krokodil', een tentoonstelling over de huid van mens en dier, bezichtigen. j een lemoonjtetWw) ovti de huid Mn mens en diei Cindy Peress kan nog steeds worden bewonderd in het Nederlandse en Duitse clubcircuit, waar ze het kontakt met het publiek het meest spontaan en verfrissend vindt. Geboren in 1957 in New Vork City belichaamt ze de geest van de Rock en Roll, het hart van de Blues en de magie van de Jazz. I)e muziek van Cindy Peress is een ervaring die je niet mag missen en die je niet zult vergeten Nu speelt ze samen met de New Yorker Tom Agterberg (basgitaar). Begin dit jaar trad ze op tijdens een groot festival in Roskilde - Denemarken, waar ook de Pren- tenders, Iggy Pop, Van Morrison, Bob Geldof en vele anderen optraden voor tienduizenden mensen. De organisatie is in handen van Mode Aksenten, het bureau van Antoinette Akkermans en Eliy de Feiter, waar we in Domburg zeker meer van zullen horen! Adri Karman T/m 30 augustus 'Signaturen', een educatieve tentoonstelling van te keningen, voorstudies en schilderijen van Adri Karman, in het Zeeuws Museum voor Natuurhistorie, Duinvlietweg 6, Oostkapelle, dagelijks van 10.00-17.00 uur. Cindy Peress. Cindy Peress verscheen voor het eerst in 1979 op de Ne derlandse muziekscene. Beginnend in het clubcircuit, böuwde ze langzaam maar zeker een reputatie op als een dynamiese en expressieve zangeres, die haar rhytm- gitaar op een aparte manier bespeelt. Ze componeert de woorden en de muziek van haar repertoire zelf, waarbij ze beïnvloed wordt door Jazz, Blues en Rock Roll. In 1981 werd de groep Emotion gevormd en werd de single 'Shady side of Town' in eigen beheer opgeno men. Emotion speelde in clubs van Amsterdam tot Stuttgart, waarbij pret en plezier voorop stonden. Na een jaar met Emotion begon Cindy weer met haar solocarrière. In oktober 1981 was ze het voorprogram ma van de Grateful Dead tijdens hun verrassingscon cert in de Melkweg. In november 1981 was ze het voor programma van John Martyn in Paradiso. Na een korte pauze speelde ze in februari-maart 1982 als voorprogramma van de Nederlandse band Soluti on. Tijdens deze tour had ze de gelegenheid om als voorprogramma van Van Morrison op te treden tij dens zijn Nederlandse toernee. Verder trad Cindy twee keer op voor de radio, in maart voor VARA's Groot Licht en in september voor VA- RA's popkrant. In het 'Hardersiiet' van Cats wordt Walcheren uitvoe rig beschreven. Als vanzelfsprekend komt ook Dom burg aan bod: 't Is te Domburg in de duinen, Daar men wentelt in het zand, Daar zo menig dartel k w ant, Achter hagen, achter tuinen, Doet, dat ik niet zeggen derf, Dikwijls op eens anders kerf. Cindy Peress. Het lustoord Domburg.' Jacob Cats (1577-1660) werd in Brouwershaven geboren, hij studeerde rechten en letteren in Leiden en Oriéans. In 1603 vestigde hij zich ais advocaat in Middelburg, later werd hij pensionaris in die stad en in 1636 raadpensionaris van de Staten van Holland en West-Friesland, de hoogste bestuursamb tenaar difs! Hij was veertig toen hij-in de letteren debuteerde met een bundel emblemata 'Sinne- en Minnebeelden In zijn Middelburgse jaren was 't Munnikenhof' in Grijpskerke zijn buitenverblijf. Op een schilderij van W. Scheliinckx in het Zeeuws Museum te Middelburg kun je zien hoe het hof er in die jaren ongeveer moet hebben uitgezien, van het gebouw en de tuin is nog maar een klein deel over. 7 Munnikenhof te Grijpskerke. 't Munnikenhof, ca. 1615 Ik had een buitenhuis niet verre van de stad. Daar ik en mijn gezin een wijl in stilte zat. Ik was veel op het land, of in het huis gedoken. Ik liet van enkel moes mij veeltijds spijze koken: Ik schouwde stadsgewoel, en koos het eenzaam veld. Want daar was toentertijd mijn wezen naar gesteld. Jacob Cats, uit: Tweeëntachtigh jarigh leven De klederdrachtengroep \an m\\. de Jager 'in het klein' op de huisvlijttentoonstelling. Op 1 augustus zal de Jazzband Crab City een optreden verzorgen in het Openluchttheater aan de Ooststraat in Domburg. Een officiële gebeurtenis, want de nieuwe LP 'Gestrand in eigen Land' van de groep zal worden overhandigd en Domburg 'Vakantiein Zeeland' speelt er een rol in! 20.00 Uur, in het Openluchttheater. Jacob Cats. Na zijn 'pensionering' in 1651op 74-jarige leeftijd, trok Cats zich terug op zijn buiten 'Sorgh vlietin Den Haag, het huidige Catshuis. Jacob Cats - vadertje Cats - was zeer populair in zijn tijd. Zijn vaak moraliserende en qua stijl veelal een voudige gedichten zorgden ervoor dat hij tol in de 19e eeuw een zeer beminde volksdichter was. Het Cats-monument in Brouwershaven. Voor hem, de Zeeuwse Nachtegaal, werd in 1829 een marmeren beeld opgericht in zijn geboorteplaats Brou wershaven, het eerste monument voor een in het Ne derlands schrijvend auteur in ons land. F.L.

Domburgsch Badnieuws | 1987 | | pagina 7