OOMBURGS BADNIEUWS Strangepraot aai eens een KROKODIL Eindredactie: F. L. van Houtum-van Vloten. T/m 27 september kunt U in het Zeeuws Museum voor Natuurhistorie, Duinvlietweg 6, Oostkapelle, dage lijks van 10.00-17.00 uur, de succesvolle expositie 'Aai eens een krokodil', een tentoonstelling over de huid van mens en dier, bezichtigen. Legende I Iwatnr 1 I strand jpaalhoofden 1 duinen duinovergangen wandelpaden 1 I bebossing 8*"'1 bebouwing na doorgaande wegen wegen camping S3 midgetgolf P Boll P parkeerterrein (vrij) p parkeerterrein (betaald) N B Steynshofstraat Karregat t Bureau WV i Gereformeerde Kerk R K Kerk I Sportvelden „Oosterloo" Parkeerplaats Openluchttheater I Golflinks Hotel .Duinheuvel" 1 Hotel Garni .Ter Durn" I Hotel Rest .The Wigwam" Appartementen .BommeljA" i Appartomenten „Ruimzicht" f Appartementen .Bommel|è" 18 Hotel Café Rest .Astoria 19 Hotel .De Brouwprii" 20 Hotel-Garni „Kijkduin" 21 Hotel Pension .Centrum" 22 Rpst .Badpaviljoen" 23 Rest Bodega .Dolphijn" 24 Hotel .Wilhelmina" 25 Restaurant .Juliana" 26 Hotel-Cat* Restaurant .d 27 Hotel .Zomerlusl" 28 Hotel Garni .Hoog Duin" 29 Hotel-Garni .Huize Randduin" 30 Motel Rest ,'f Groent/a* 31 Hotel Rest „Goltzicht" 32 Hotel-Pension .Nehalennia" 33 Hotel Pens .Bos en Zee" 34 Hotel .Groot Zonneduin aan Zee" 35 Cnmpmg .Domhuig' 76 Midgetgolf Jeu de boulesbaan 37 Tennisbanen 42 Pizzeria .Milano' 4 7 Strandpaviljoen 44 Petit Restaurant 45 Strandpaviljoen Adri Karman T/m 30augustus 'Signaturen', een educatieve tentoonstelling van te keningen, voorstudies en schilderijen van Adri Karman, in het Zeeuws Museum voor Natuurhistorie, Duinvlietweg 6, Oostkapelle, dagelijks van 10.00-17.00 uur. Huibers kunst- en antiekveilingen. Sinds enkele jaren wordt er in Domburg iedere zomer een kunst- en antiek-veiling gehouden. Je vindt er al tijd wel iets bijzonders: gewoon leuke gezellige dingen, maar ook hele waardevolle zaken. Deze keer veel ob jecten over Walcheren, b. v. boeken van Zeeland, kaar ten waaronder een blik op de stad Middelburg uit Smallegange, albums, oude ansichtkaarten waaronder veel van Zeeland, fraaie schilderijen, aquarellen, pren ten en tekeningen, porcelein, plateel, aardewerk, klok ken, antiek en klassieke meubelen, een StatenBijbel, brons, koper, tin, gouden en zilveren sieraden, enz. Je moet er rustig de tijd voor nemen, de kijkdagen be zoeken; daar kun je alle artikelen bekijken en vragen wat het ongeveer zal gaan opbrengen. Alle informatie is mogelijk. Op de veiling zelf kun je bieden. Degene die het hoogste bod op een voorwerp heeft uitgebracht, wordt er de eigenaar van. Bij het hoogste bod komt 25% aan veilingkosten. Een interessante afleiding in de vakantie, zou je kun nen zeggen. De kijkdagen voor deze veiling zijn: maan dag 27 juli van 19.00 uur tot 22.00 uur, dinsdag 28 juli van 10.00 uur tot 13.00 uur. De veiling zal worden gehouden: dinsdag 28 juli, woensdag 29 juli en donderdag 30 juli telkens vanaf 19.30 uur. Allemaal in 't Schuttershof, Kanon- weistraat 30 te Domburg. Een katalogus is in het Ne derlands en het Duits aan de zaal te verkrijgen. Een orgelrecital in het Openluchttheater. Op 23 juli zal de Haarlemse organist Marco bij de Vaa- te vanaf 20.15 uur een orgelrecital in het Domburgse Openluchttheater aan de Ooststraat geven. Een première, zo hebben wij ons laten vertellen: het or gel is een electronisch Cavaille Coll-orgel. Marco bij de Vaate maakt met dit orgel, onder supervisie van Hans Keune Produkties, een tournee langs een veertigtal openluchttheaters Bij de Vaate (1944) doorliep het Amsterdams Conser vatorium en volgde lessen bij Daniel Roth in Parijs. Het orgel is zo gebouwd dat het mobiel is. Dmv. een veelvoud van toonopwekkers, filters en formantfilters heeft men getracht het klankkarakter van de Franse or gels te benaderen. 'Het bijzondere van de komende reeks orgelconcerten is', aldus Bij de Vaate, 'dat men op geheel andere wijze met het fenomeen orgel wordt geconfronteerd. De or gels staan nu eenmaal in kerken en in concertzalen. Het is een zeer veelzijdig instrument, waarnaar het prettig is te luisteren. Het is ook een stuk 'wereldser' dan men vaak denkt. De natuur geeft in dit geval een extra di mensie. De klank is romantisch en de omgeving past daar zeer bij. Programma: H. Purcell - Grace (1659-1695) G. F. Handel Trumpet-tune en Peal Best (1685-1759) G. F. Handel S. Wesley (1766-1837) J. von Rheinberger (1839-1901) C. M. Widor (1844-1937) L. Viërne (1870-1937) C. M. Widor L. Viërne C. M. Widor C. M. Widor 'De Koekoek en de Nachtegaal' (Uit orgelconcert in F gr.t.) a. Adagio b. Allegro Maynard 'Arrival of the Queen of Sheba' (uit 'Solomon') Prelude, Air, Gavotte Cantilena (uit Sonata 11) Toccata (uit Symfonie S) PAUZE Toccata (uit 'Pièces de Fantaisie') Cantabile (uit Symfonie 6) Scherzo (uit Symfonie 2) Adagio (uit Symfonie 6) Allegro (uit Symfonie 6) Deze week staat Domburgs toekomst weer eens in het licht van de schijnwerpers. Herhaaldelijk hebben wij in het verleden gefilosofeerd over Domburgs mogelijkheden als badplaats in de ruimste zin van het woord. liggen en pas sins kort is daarbinnen weer een rol vvcg- gelegd voor de op de gezondheid gerichte ontspanning en is de individuele benadering weer in opmars. Het lijkt zinvol in deze ontwikkeling mee te gaan: Domburg heeft zelf al veel te bieden en met de juiste voorzieningen zou een onweerstaanbare combinatie kunnen ontstaan. Dat deze voorzieningen moeten passen in het karakter van Domburg als familiebadplaats en als badplaats waar de enkeling ook aan zijn trekken kan komen, spreekt vanzelf. In de eerste plaats komen dan ook kwaliteitsverbete ring van bestaande voorzieningen en seizoensverlen ging door elk-weer-voorzieningen aan de orde. Het deze week gepubliceerde rapport speelt daar aar dig op in: de nadruk ligt op wisselwerking. De projec ten die voor k waliteitsverbetering in aanmerking zullen komen en die mee zullen werken aan seizoensverlcn- ging moeten op elkaar worden aangepast. In samen werking bereikt men het beste resultaat en dat is het toch waar men in de eerste plaats naar zoekt. F.L. Wij kwamen al gauw tot de ontdekking dat Domburg in elk geval de juiste ambiance voor een kuuroord heeft: een grote rijkdom aan natuurschoon en aan mo gelijkheden tot rust te komen. Daarnaast bleek Domburg aardig te voldoen aan de ei sen die men aan de gemiddelde badplaats in Nederland stelt. De badgast werd tot massa-recreant, op allerlei moge lijkheden van vrijetijdsbesteding kwam de nadruk te Op zoek naar een logeeradres? De VVV helpt U op weg! VVV Domburg, Schuitvlotstraat 32, tel. 1342.

Domburgsch Badnieuws | 1987 | | pagina 7