DOMBURGS BADNIEUWS Strangepraot é&p aai eens een KROKODIL Wat je ook van het weer kunt zeggen, groeizaam is het zeker. Mijn kruidentuintje aan de zijkant van het huis geurt overda digelke stap erin lijkt me dichter bij het zonnige zuiden te brenegen. De rozemarijn bloeit, de tijm en majoraan; de salie is een grote struik geworden met prachtige paarse bloemen. J Hyssop Als je je handen langs de blaadjes van de hyssop laat glijden, komen hele ouderwetse geuren vrij - net als lavendel en lieve vrouwebedstro roept hyssop herinneringen op aan linnenka mers en gesteven lakens. V7 P<,/StMAb. Maggi De maggi-plant is binnen twee maanden vaneen wortelstekje tot een gigant van meer dan anderhalve meter gegroeid; de bieslook draagt paarse bollen en blijft ondanks dat naar ui ruiken en de peterselie en selderij staan netjes donkergroen in de schaduw. Tot de meest bizarre sladressings word ik verlokt! Boragie mag meedoen, de knoflookoogst van vorig jaar soms ook, munt of salie (soms zelfs allebei), een enkele keer ci troenmelisse. Dragon speelt - vooral ook naast de sla - een grote rol en een snippertje maggi is bijna overal lekker in. Tijm Bij de geur van tijm waan je je in Zuid-Frankrijk; munt ver koelt in het nabije oosten en verwarmt in Engeland. Knof look werd door Pythagoras - in de 6e eeuw voor Christus - al de koning der kruiden genoemd, een takje rozemarijn is poë tischer dan een knoop in je zakdoek Zo zie je, een geur hoeft slechts langs je te waaien of je tong te strelen en je maakt al een wereldreis! F.L. T/m 28 juni kunt U in het Zeeuws Museum voor Na- tuurhistorie, Duinvlietweg 6, Oostkapelle, dagelijks van 10.00-17.00 uur, de tentoonstelling 'Een stukje na tuur het jaar rond' bekijken. Cursisten van de oplei ding natuurgids volgden een jaar lang de (natuurlijke) ontwikkeling van een zelfgekozen gebiedje en deden daar in een werkstuk verslag van. Een veelzijdige tentoonstelling, zeer de moeite waard! Eveneens in het Zeeuws Museum voor Natuurhistorie t/m 27 september de succesvolle expositie 'Aai eens een krokodil', een tentoonstelling over de huid van mens en dier. een tenioontlelWty ovti *t Inwd «in men* en diei 1. 'Crescendo' 2. De muziekverenigingen Crescendo en Sursum Corda geven op vrijdag 3 juli 1987 een concert in de Zionskerk te Oostkapelle, Duinweg 36a. Het concert begint om 20.00 uur, de toegang is gratis. Dirigenten zijn Bea Zwadlo (Sursum Corda) en Piet Wisse (Crescendo), op het orgel Bram Beekman. Programma: The Winter Tale, Ouvert. Reginaldheath. The Celestial City, Sacred Fant. G. A. Froot. 'Sursum Corda' Der Greis, Joseph Haydn. Openingskoor uit 'Orpheus'. Chr. von Gluck, bew. J. Goudappel. Orgel: Bram Beekman. Ché Faro senza Eurodice, uit 'Orpheus'. Orgel: Bram Beekman. Comfort My People, G. F. Handel. Orgelsolo Bram Beekman. Lonely Woods, J. B. Sully. O for the wing of a dove, F. Mendelssohn Bartholdy. V 7 3. 4. 5. Bea Zwadlo 6. 'Crescendo' 8. 'Crescendo' 9. 'Crescendo' De oude (familie-)badplaats aan de noordwestkust van Walcheren ontluikt met de lente en is een en al bedrij vigheid in de zomer. Het grillige duinlandschap, de altijd weer anders lij kende zee en de oude bossen die beide dorpskernen om zomen, zijn evenwel in elk jaargetijde de moeite alles zins waard! Vele wandelroutes leiden er doorheen en langs statige buitens, langs bezienswaardigheden als het voormalige Badhotel, het Gemeentehuis (uit 1567), de N.H. Kerk 14e/15e eeuw), de korenmolen Weltevreden (1817) en het Middeleeuwse kasteel Westhove. In de Orangerie van het kasteel is het Zeeuws Biologisch Museum/Mu seum voor Natuurhistorie gevestigd. Al in de 13e eeuw kreeg Domburg stadsrechten, in 1966 ging het samen met Oostkapelle en een deel van Aagtekerke. En nu is het een bloeiende gemeente met bijna 4.000 in woners en een miljoen overnachtingen per jaar. Hoewel het stadje helemaal is ingesteld op al die over nachtingen, heeft het toch zijn schilderachtige dorpse karakter weten te behouden. Het is er nog steeds aangenaam 'verpozen'!

Domburgsch Badnieuws | 1987 | | pagina 5