iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiii EVENEMENTEN 104e JAARGANG NR. 2 ZATERDAG 13 JUNI 1987 JUNI 13 Ringrijden, Markt Domburg, de hele dag. 20 Old Timer rit over Walcheren, stop in Domburg, m.m.v. de Boerenkapel 'de Deudouwers', Ooststraat, Markt en Weststraat, Domburg. t/m 28 juni Tentoonstelling door werkgroep natuur- en milieueduca tie Walcheren over de natuur en het landschap van Zee land, Orangerie kasteel Westhove, Duinvlietweg 6, Oost- kapelle, dagelijks van 10.00-17.00 uur. t/m 27 september 'Aai eens een krokodil', een tentoonstelling over de huid van mens en dier, Orangerie kasteel Westhove, Duinvliet weg 6, Oostkapelle, dagelijks van 10.00-17.00 uur. Elke maandag gedurende het zomerseizoen (juni-september) Toeristenmarkt te Domburg, van 13.00-21.00 uur in het centrum. Elke zaterdag tijdens het zomerseizoen Molen 'Weltevreden' te bezichtigen van 9.00-12.00 uur, Roosjesweg Domburg. JUNI 13 Ringstechen zu Pferd, Markt Domburg, den ganzen Tag. 20 Old Timerfahrt uber Walcheren, Stopp in Domburg, mit der Bauernkapelle 'de Deudouwers', Ooststraat, Markt und Weststraat, Domburg. Biseinschl. 28. Juni Ausstellung der Arbeitsgruppe Natur- und Umwelterzie- hung Walcheren uber Natur und Landschaft Seelands, Orangerie vom Schloss Westhove, Duinvlietweg 6, Oost kapelle, taglich von 10.00-17.00 Uhr. Bis einschl. 27. Sept. 'Aai eens een krokodil', Ausstellung uber die Haul von Mensch und Tier, Orangerie Schloss Westhove, Duinvliet weg 6, Oostkapelle, taglich von 10.00-17.00 Uhr. Jeden Montag wahrend der Sommersaison (Juni-September) Touristenmarkt in Domburg, von 13.00-21.00 Uhr im Zentrum. Jeden Samstag wahrend der Sommersaison Muhle 'Weltevreden' zu besichtigen, von 9.00-12.00 Uhr, Roosjesweg Domburg. Geen pinksterbloem gezien, het afgelopen weekeinde. Wèl overal in de Manteling zoetgeurend fluitekruid, regendruppels die aan het strand een wedstrijd deden met zandkorrels en mensen, overal mensen. Camping Domburg gooide de overloopterreinen open en de Reddingsbrigade reageerde op een noodsignaal. Dat gebeurde op zaterdag 6 juni 1987, je zou kunnen zeggen: de eigenlijke opening van het badseizoen. Weinigen hadden dat in de gaten; het weer leende zich niet voor een zonnebad op het strand, om maar hele maal niet te spreken van een duik in de schuimende gol ven. Om 11.00 uur werden de ondanks dit alles aanwe zige badgasten op het 1ste Oosterstrand 'opgeschrikt' door een rode lichtkogel. Het alarmsignaal werd gege ven door wethouder L. Wattel onder toezicht van de voorzitter van de Domburgse Reddingsbrigade A. Schuiling. Voor een dergelijke actie was het uitstekend weer. Bij vlagen windkracht 7, een woelige zee en prachtige wolken, die de zon af en toe verduisterden. De knal was nog niet verklonken of aan de einder - zo wel van links als van rechts - kwamen in volle vaart de twee nieuwe reddingboten aangevlogen. Keurig in for matie landden ze aan de voeten van het kleine gezel schap dat voor deze gelegenheid naar het strand was gekomen: enige gemeenteraadsleden; bestuursleden van de SBD en van de reddingsbrigade. Vanaf het pinksterweekeinde is de reddingsbrigade op moderne wijze paraat om, geassisteerd door de bad mannen van de SBD, te waken over de veiligheid van de badgasten. De twee nieuwe boten vervangen de ou de rubberboten en bieden veel meer mogelijkheden om reddend op te treden. Door een groter motorvermogen en de zeer zeewaardige polyesterconstructie kunnen de boten onder vrijwel alle omstandigheden, waarin men zwemmers en surfers in zee kan verwachten, optreden. Zo hoort het ook, zei wethouder Wattel, want in een gemeente waarin bijna alles rond de recreatie op de stranden draait, moeten de voorzieningen op die stran den optimaal zijn. Daar hoort de Reddingsbrigade bij. Een organisatie van vrijwilligers die al jarenlang waakt over het welzijn van de badgasten. Het is geweldig dat ze er zijn, deze vrijwilligers, maar nog geweldiger zou het zijn, als ze niet al te vaak in actie zullen moeten ko men! Want de zee is heerlijk maar kent haar nukken. Als iedereen let op de aanwijzingen van de badmannen en op de borden, dan blijft de nieuw uitgeruste red dingsbrigade alleen maar een veilig idee. WELKOM IN DOMBURGVIEL SPASS SOYEZ LE BIENVENUHAVE A NICE TIME COLOFON Verschijnt gedurende het badseizoen iedere zaterdag en wordt gratis verspreid over Domburg en Oostkapelle. Oplage: 3.000 exemplaren. Red. F. L. van Houtum-van Vloten Jhr. de Casembrootplein 17a 4357 NK Domburg Tel. 01188-1217 Adv. M. de Kam 't Groentje 6 4357 BC Domburg Tel. 01188-1302 Uitgave: Ondernemersvereniging Domburg Druk: Verhage Zoon, Middelburg

Domburgsch Badnieuws | 1987 | | pagina 1