SPECIALE EDITIE EVENEMENTEN 104e JAARGANG NR. 1 ZATERDAG 2 MEI 1987 "-e Domburg heeft zich nog maar nauwelijks aan de winter ontworsteld en nü al ligt er een Badnieuws voor (J! Dit nummer wil dan ook een Lentebode zijn, a/s een eenzame zwaluw Domburg aan doend en zingend van nabije en verre kusten. Met andere woorden: dit is een bijzonder Badnieuws. Het heeft een cultureel karakter, besteedt veel aandacht aan onze (Domburg- se) dichter/schrijver en schilder/graficus mr. dr. J. C. J. van Schagen (1891-1985) en ver schijnt op de tot Van Schagen-dag uitgeroe pen 2e mei 1987. C. an Schagen Vanaf deze dag is er volop gelegenheid ken nis te maken met het schrijvers- en beeldend werk van Van Schagen (zie het programma hiernaast). WELKOM IN DOMBURG Dit Badnieuws kon tot stand komen dankzij onze oude vertrouwde adverteerders, dank zij speciale advertenties van het Comité van Schagen, de Zeeuwse Bibliotheek en Boek handel Fanoj en met financiële steun van Uitgeverij De Prom te Baarn, de Rabobank Domburg en de gemeente Domburg. De oude (familie-)badplaats aan de noord westkust van Walcheren ontluikt met de lente en is een en al bedrijvigheid in de zomer. Het grillige duinlandschap, de altijd weer anders lijkende zee en de oude bossen die beide dorpskernen omzomen, zijn evenwel in elk jaargetijde de moeite alleszins waard! Vele wandelroutes leiden er doorheen en langs statige buitens, langs bezienswaardig heden als het voormalige Badhotel, het Ge meentehuis (uit 1567), de N.H. Kerk (14e/15e eeuw), de korenmolen Weltevre den (1817) en het Middeleeuwse kasteel Westhove. In de Orangerie van het kasteel is het Zeeuws Biologisch Museum/Museum voor Natuurhistorie gevestigd. Al in de 13e eeuw kreeg Domburg stadsrech ten, in 1966 ging het samen met Oostkapelle en een deel van Aagtekerke. En nu is het een bloeiende gemeente met bij na 4.000 inwoners en een miljoen overnach tingen per jaar. Hoewel het stadje helemaal is ingesteld op al die overnachtingen, heeft het toch zijn schil derachtige dorpse karakter weten te be houden. Het is er nog steeds aangenaam 'verpozen'! Zaterdag 2 mei: VAN SCHAGEN' I)AG 10.45 uur Opening expositie literair en beeldend werk door dr. Boertien, Commissaris der Koningin in Zeeland, Zeeuwse Bibliotheek, Middelburg. 12-14 uur 'Domburgse' expositie van beeldend werk geopend, Rabobank Domburg, Dr. B. Vaandragerstraat 1. 14 uur Symposion o.I.v. M. C. Verburg, sprekers M. P. de Bruin, T. van Deel, K. Schippers en B. Wineke, Badpaviljoen te Domburg. ca 16 uur Presentatie deel IS! Archief van Schagen 'Je moei het /u ijgen' door uitgever Wim Hazeu. ca 16.30 uur Onthulling Boulevard van Sehagen door mwJ. \V van Schagen Wezenaar, in Domburg. ca 17.00 uur Ontvangst door het gemeentebestuur van Domburg in het Badpaviljoen. De exposities in Middelburg en Domburg lopen van 2 mei t m 13 juni 1987 en zijn te bezoeken op de normale openingstijden van de Zeeuwse Bibliotheek, resp. de Rabo bank Domburg. de zee is heel stil zachtjes sneuvelt een golfje dan is het weer stil zomerzee af en toe een lome afslag aan de stilte COLOFON Speciale editie. Oplage: 3.000 exemplaren. Red. F. L. van Houium-van Vloten Jhr. de Casembrootplein 17a 4357 NK Domburg Tel 01188-1217 (Ü-iSÏÏÏÏÏ- Adv. M. de Kam 't Groentje 6 4357 BC Domburg Tel. 01188-1302 Druk: Verhage& Zoon, Middelburg

Domburgsch Badnieuws | 1987 | | pagina 1