DOMBURGS MDNIEUWS Wij blikken in foto's terug op het zomerseizoen 1986.... Domburg - Juwel am rauschenden Meer - Sonne vergoldet dein Antlitz noch mehr, hinter den Dünen im Grünen versteekt hab' ich deine Schönheit entdeckt. Schaumende Wellen am Strande erblüh'n, heiteres Farbenspiel blau, rot und grün, meine Gedanken sind leicht und beschwingt, alles jubelt und singt und klingt. Domburg - du glückliche Stadt am Meer - zogst uns in deinen Bann gar sehr, ja sehr, gesegnet das Eiland das dich gebor'n, das dich zur Freude auserkor'n. Domburg verzaubert alle gar bald, hier ist man ewig jung und niemals alt, ein Eldorado für klein und für gross, Domburg - lasst dich nicht wieder los! Hoch auf den Dünen trutzig und kühn der Wasserturm strahlt im Abendrotglüh'n, rosige Wolken in seinem Geleit - sei 'Wahrzeichen' für alle Zeit! Martin Laube (Vervolg van pag. 7) De Halve Maan is een functioneel gebouw; het gebouw zetf is geen trekpleister, maar wel de eventuele evenementen erin. Wat de bungalows betreft: als bemiddelingskantoor stellen wij ei sen; wij hebben dus wèl invloed op de vraagprijs. Dan de evenementen. We hadden dit jaar een vast weekprogramma met sport, bingo, shows, muziekoptredens, fiets- en wandeltochten, demonstraties (ringrijden, rugby, e.d.), een hypnoseshow. Er werd heel veel georganiseerd en het enthousiasme was groot. Mijn ervaring nü is: beter wat minder, maar dan grootser! Ik denk bijvoorbeeld aan een folklore-dag met veel volk. Dus een braderie, ringrijden, shows, enz. op één dag en dan een paar keer per seizoen. Jullie fungeren min of meer als tussenpersonen tussen de toeristen enerzijds en alle inwoners, die iets met het toerisme te maken heb ben, anderzijds. Loopt dat naar wens? Domburg: Het contact met de toeristen is zonder meer goed te noe men. Met de inwoners loopt het soms iets moeilijker, misschien speelt daarbij een rol, dat wij buiten Domburg wonen. Oostkapelle: Goed, zowel met de toeristen als met de inwoners, dat komt natuurlijk ookomdat mijn specifieke taak mij 'de straat opstuurt'; bij de uitvoering van alle evenementen ben ik nauw betrokken. Het lijkt mij dat in deze geldt wat voor vele instellingen geldt: nega tieve kritiek is er snel, zeker als er belangen mee gemoeid zijn, posi tieve kritiek komt er zelden. Hoe denken jullie over een eventueel samengaan van beide VVV's? In elk geval niet in één kantoor, was het duidelijke antwoord. Ad ministratief en organisatorisch zagen de drie wel enige mogelijkhe den, bijvoorbeeld voor een grote 'bemiddelingscentrale Domburg' en bij het uitgeven van folders en kaarten. Arthur was ook positief ten aanzien van het samen groots organise ren van bepaalde evenementen (vgl. de Veerse Dagen), maar Corry en Andrea waren daar somberder over gestemd. Ze kijken in elk geval allen terug op een geslaagd seizoen en gaan zich komende winter bezinnen over de mogelijkheden voor 1987. In de ochtenddauw en avondnevel lijk je de herfst al te rui ken: het zomerseizoen gaat ten einde. Dit laatste Badnieuws heeft dan ook een beschouwend karak ter we kijken terug op de zomer van 1986. De Badkrant verscheen 13 keer, telde telkens 8 pagina 's en had een oplage van 10.000 exemplaren per keer. Onze dank gaat uit naar allen die dit mogelijk maakten, in het bijzonder de adverteerders van binnen en buiten onze ge meente, de gemeenteambtenaren die op vele terreinen een bij drage leverden, de heerj. H. van Elsacker die steeds weer be- reid was foto 's te ontwikkelen en af te drukken, de bezorgers die elke week weer op pad gingen en tenslotte de twee kunste naars die ook dit jaar weer op heel eigen wijze de gedichten illustreerden: Mw Af. Vaandrager - van 't Hoff: 'Aan de Westerschelde' van Hans Warren; 'De Waterlelie' van Frederik van Eeden; 'Maanlicht' van Marie Boddaert en 'De Ruimte' ('Tussen de Lovers') van Albert Verwey. DhrH. J. Bouwmeester: 'Dolce far Niente' van P. A. de Gé- nestet; 'Nieuwe Neiging' ('De zee staalblauw') van Albert Verwey; 'Kuser' ('Daar was een lieflijk plekje') van Nicolaas Beets; 'De Rit' van Ida Gerhardt; 'Ballingschap' van .4. Ro land Holst en 'Zeeland' van Leonore van Vloten. Het jaargetijde van bezinning nadert Domburg kan gaan uitrusten en nadenken. F.L. WELKOM IN DOMBURG! VIEL SPASS! SOYEZ LE BIENVENU HAVE A NICE TIME iWotifr

Domburgsch Badnieuws | 1986 | | pagina 5