DOMBURGS BADNIEUWS 7 Hof te Domburg in oude tijden. Het toekomstige kuuroord Domburg. De PZC meldde onlangs: 'Domburgs water uitermate ge schikt voor kuuroord.Zowel het zeewater als het bronwater kregen als 'kuurwater' de goedkeuring van een Duitse profes sor. Niets nieuws eigenlijk - dr. Mezger propageerde het vroeger ook al maar op zich een uitermate goede (weten schappelijke) toevoeging voor de plannen van de SBD. Passend binnen de eerder genoemde gedachte van kwaliteits verbetering ontwikkelt de SBD in de eerste plaats een elk weer-voorziening. Een zwembad van een allure en kwaliteit die in ons land nog niet te vinden is, zo meldt projectleider R. Coene. 'Het zal een evenwichtige combinatie zijn van de kuurgedachte en het recreatieve gebruik. Wij zuilen goed opletten dat het plan geen doublures oplevert met soortgelij ke voorzieningen elders. De ontwerpplannen hangen sinds enige tijd in de hal van het SBD/VVV-kantoor in de Schuitvlotstraat. Kenmerkende hoofdelementen zijn twee cirkelvormige koe pels, waaronder zich de twee hoofdbaden bevinden; het ene recreatief, het andere meer therapeutisch, beide in 'natte' verbinding met 'buiten'. Opvallend aan de buitenkant is de (welhaast verplichtte) enorme glijbaan, die de recreant van de le verdieping in het bad kan doen plonzen. Eens Domburgs visitekaartje. Het Badhotel 'Een kwalitatief goed Badhotel zou een enorm goede aanvul ling betekenen. Maar ik moet zeggen dat ik de voorkeur geef aan de toestand nil boven de indertijd geplande hoogbouw-situatie! Hoe past het kuuroord-idee in deze gedachten over Dom burgs toekomst? 'Laat ik beginnen voorop te stellen dat Domburg in de eerste plaats leefbaar moet zijn voor zijn inwoners en inwoner- recreanten, daarna voorde toeristen en tenslotte voor de dag recreanten. Een kuuroord kan heel goed passen in mijn visie op Domburgs toekomst, mits men zich daar richt op het juiste publiek. Ook bij deze plannen moet men duidelijk voor één soort toerist kiezen. Geen pretparken dus, en laten we het volgende goed beseffen: zelfs met het meest fantastische zwempaleis zouden de toeristen verdwijnen, als wij strand, zee, bossen en duinen niet meer zouden hebben!' Hoe zal het gaan als de Grevelingendam klaar is? 'Voor die tijd moeten wij heel duidelijk hebben aangegeven waar wij voor hebben gekozen, waar onze grenzen liggen. Het type toerist dat je binnen wilt halen, kun je zelf bepalen! Dagtoerisme is altijd gekoppeld aan het weer. Dat kun je in goede banen leiden door de juiste verkeerstechnische voor zieningen, en nogmaals - daar blijf ik op hameren een stride keuze in wat je biedt!' In zijn vergadering van 19augustusj.I. benoemde het bestuur van deze gemeentelijke stichting de heer J. B. van Asseldonk (1936) tot nieuwe directeur. De heer van Asseldonk, af komstig uit het bakkersbedrijf en sinds 1982 wethouder voor cultuur, sport- en jeugdzaken en recreatie van de gemeente Breda, zal op 1 september 1986 bij de SBD in functie treden. De heer L. Labruvère vertegenwoordigt de tweede richting. Lein Labruyère, geboren en getogen Domburger, werd na de recente gemeenteraadsverkiezingen wethouder van de ge meente Domburg. Zijn gedachten worden gevormd op basis van zijn ervaringen als ondernemer en als (jarenlang) raadslid. Waar moet het heen met onze dierbare gemeente? 'Het is belangrijk je te realiseren dat het hier geen Costa Bra- va is. We hebben niet altijd mooi weer en we hebben geen grootschalige voorzieningen. Kleinschaligheid is juist ken merkend voor onze gemeente. Er is een grote groep toeristen die altijd is blijven komen, die dus kennelijk zoekt wat wij van nature bieden: een fraaie omgeving, veel wandel- en ri/ccr/zpzzzz de rc-ccd 3* (Vervolg van DB nr. 11) Vorige week zagen wij dat de discussie over het ideale gezicht van de badplaats Domburg nog niet is beëindigd. Twee richtingen lijken zich duidelijk af te tekenen: Tot de ene behoren zij, die direct aan de slag willen - ze hebben concre te plannen, maar voor welke doelgroep precies en in welk bre der kader van toeristische ontwikkeling die plannen moeten passen, is niet duidelijk. Tot de.andere richting behoren mensen, die nog niet zulke concrete plannen hebben, die nog bezig zijn met het bepalen van het ideale gezicht van onze badplaats en die uiteindelijk een duidelijke keuze en concentrering daarop voorstaan. Wij spraken met vertegenwoordigers van beide richtingen. De Stichting Badplaatsbelangen Domburg, de SBD, is bezig met de ontwikkeling van een plan voor 't Hof Domburg, het terrein ten Oosten van de Camping Domburg. Het therapeutisch gedeelte kent onder meer een zoutwater- bad, een jodiumbad en massagestralen. Op de le verdieping is een sauna-afdeling met een kleiner bad. Volgens de heer Coene staan 'de medische doelgroepen' nog niet geheel vast. 'In ieder geval is het zeewater dat wij gaan gebruiken geschikt voor mensen met maag- en darmklach ten, bloedsomloopproblemen, sportletsels, stress en waar schijnlijk rheuma. Aan de'vermaak-zijde' van het gebouw bevinden zich een theatertje met 300 zitplaatsen en bowling- en squashbanen. De SBD ontwikkelt dit plan in samenhang met een rigoreus ontwerp ter verandering van de Camping. Ten koste van 222 kampeer/caravanplaatsen is in een zgn. masterplan de platte grond neergelegd voor 143 bungalows, tussen zwembad en camping in. 'Dit geheel levert het financiële draagvlak om de investering voor het zwembad mede te kunnen financieren', aldus Coene. Moeten wij dit als een op zichzelf staand project beschouwen of moet de rest van onze gemeente in deze structuur ook ver anderen? 'Neen, dat is niet strikt noodzakelijkhet project biedt in principe een totaalpakket. Het zal echter vanwege de verlenging van het seizoen een grote uitstraling hebben en een welkome aanvulling zijn voor elders in de gemeente logeren de gasten.' De projectleider en allen die met de ontwerpen bezig zijn bla ken van zelfvertrouwen. Het stichtingsbestuur hoopt de in terne discussies binnenkort af te ronden. fietsmogelijkheden en bij slecht weer de mogelijkheid om ste den en dorpen in de omgeving te bezoeken. De typerende Domburgse gast vraagt eigenlijk niet zo veel; een goede ver- blij fsmogelijkheid, een goed verzorgd strand en de mogelijk heid om in familieverband uit te rusten. Ik plaats dan ook vraagtekens bij de tendens om steeds meer evenementen te organiseren. Dat is niet nodig, daar zit niemand op te wach ten, zeker niet als het lawaaierige toestanden zijn! Er zijn twee soorten toeristen: zij die vermaakt willen worden en zij die zichzelf vermaken. Die laatste soort is de kenmerkende Domburgse toerist. Moet er dan eigenlijk wel veel veranderen? 'Ja zeker, er moeten accenten worden verlegd. We moeten het specifieke van onze gemeente behouden en waar nodig verbeteren. Het is belangrijk dat er samenhang wordt ge bracht in wat wij bieden. De laatste jaren heeft een grote kwa liteitsverbetering plaats gehad in de kampeer-sector; nu moe ten we ons richten op de hotels, pensions en vacantie- 'verblijven. Plattegrond voor 143 bungalows in een zgn. 'masterplan' vastgelegd tussen zwembad/kuuroord en camping in. Hier waren dus vertegenwoordigers van beide richtingen aan het woord. Opvallend is dat hun ideëen met een beetje goede wil heel goed in eikaars verlengde kunnen liggen. Duidelijk is dat beide groeperingen Domburgs welzijn op het oog hebben en dat deze kwestie ons allen raakt! ji

Domburgsch Badnieuws | 1986 | | pagina 5