SIND AUCH SIE GERNE AUF WALCHEREN? 01188-3504, RSP. WIR FÜHLEN UNS HIER ZU HAUSE! l)e gemeente als badplaats De gemeente Domburg richt zich voor het eerst via het Badnieuws tot haar gasten. Waarom, zult u zeggen, wat hebben wij met de gemeente te maken, wij zijn hier met vakantie! Welnu, de gemeente wil contact maken met de recrean ten, ze voorlichten over zaken die tijdens hun verblijf hier van belang zijn en de gemeente wil via deze rubriek graag reacties horen van haar gasten. Domburg leeft voor en door de toeristen. Hoe belang rijk zij zijn tonen enige feitelijke gegevens. De gemeen te (de kernen Oostkapelle en Domburg) heeft ca. 4.000 permanente inwoners, doch in de zomer groeit dit aan tal met ca. 20.000 (tijdelijke) inwoners! De gemeente is er trots op als badplaats zo'n aantrekkingskracht te hebben, en doet - naast natuurlijk de ondernemers en instellingen - erg haar best om dat zo te houden. In het voorseizoen worden alle zeilen bijgezet om de ge meente een fraai aanzien te geven en worden de stran den door de Stichting Badplaatsbelangen Domburg (een gemeentelijke stichting) klaargemaakt voor de ontvangst van de badgasten. Ieder jaar weer sleutelt men aan de verkeersvoorzienin- gen, teneinde de grote drukte in goede banen te leiden. Kort gezegd komt het er op neer dat de gemeente de voorwaarden wil scheppen om uw verblij f in Domburg geslaagd te doen zijn. Domburg wil een familiebadplaats zijn. Dat betekent dat wij elkaar rust moeten gunnen om ongestoord van de natuur te genieten, dat betekent dat wij elkaar moe ten respecteren in onze 'zomerse gedragingen' en dat betekent tenslotte dat wij een beroep op u doen om u aan de weinige spelregels die wij als gemeente stellen, te houden. Let op de regels op het strand, houdt u aan de verkeersaanwijzingen en gun elkaar een ongestoorde vakantie. Op de fiets door Zeeland en slapen in een trekkershut Met deze slogan opent de Provinciale VVV-Zeeland een brochure over de nieuwe vorm van verblij fsrekrea- tie, de Trekkershut. De afgelopen twee jaar hebben een twintigtal camping houders in deze provincie het voorzieningenpakket op hun terrein uitgebreid met deze voorziening. De trekkershut is een rekreatie-vorm die van oor sprong afkomstig is uit Skandinavië. Hier maken veel natuurliefhebbers gebruik van deze kleine, massief houten huisjes, om al rondtrekkend van de omgeving te genieten. Het gebruik van de trekkershutten heeft als voordeel dat niet alle voorzieningen zelf moeten wor den meegenomen. Zo zijn kooktoestellen, bedden e.d. in de hut aanwezig. Op deze manier is het mogelijk al trekkend, hetzij wan delend, hetzij op de fiets, met een minimum aan baga ge, de provincie Zeeland te verkennen. Nadere informaties over de trekkershutten kunnen worden ingewonnen via de provinciale VVV te Middel burg. Dit kantoor fungeert tevens als centrale reserve ringsplaats. De Provinciale VVV is gevestigd te Mid delburg, Markt 65 en bereikbaar onder nummer 01180-33051. Musea Fossielen museum 'Molenwijk' aan de Molenweg 36 te Oostkapelle is elke maandag en woensdag geopend van 10.00-12.00 uur en tevens elke eerste en derde zaterdag van de maand van 14.00-17.00 uur. Het Zeeuws Biologisch Museum is gevestigd in de Oranjerie van Kasteel 'Westhove' aan de Duinvlietweg 6 te Oostkapelle. Het museum is dagelijks geopend van 10.00-17.00 uur. De molen 'Weltevreden' aan de Roosjesweg 4 te Dom burg is iedere zaterdag tussen 9.00 en 12.00 uur te bezichtigen. Feiten Gemeentehuis: Markt 1, Domburg Geopend iedere werkdag van 9.00-12.00 uur en verder na telefonische afspraak. Telefoon: 01188-2710 Postadres: Postbus 10, 4357 ZG Domburg Politie: 01189-1910 Brandweer: 01184-14444 Ambulance: 01184-14444 Openbare werken: 01188-2710, toestel 30 (de heer A. Meeuwse) Gemeente-Varia is een rubriek verzorgd door de gemeente Domburg ter informatie van haar gasten. De oude (familie)-badplaats aan de noordwestkust van Walcheren ontluikt met de lente en is een en al bedrij vigheid in de zomer. kende zee en de oude bossen die beide dorpskernen om zomen, zijn evenwel in elk jaargetijde de moeite alles zins waard! Al in de 13e eeuw kreeg Domburg stadsrechten, in 1966 ging het samen met Oostkapelle en een deel van Aagtekerke. En nu is het een bloeiende gemeente met bijna 4.000 in woners en een miljoen overnachtingen per jaar. Vele wandelroutes leiden er doorheen en langs statige buitens, langs bezienswaardigheden als het voormalige Badhotel, het Gemeentehuis (uit 1567), de N.H. Kerk 14e/15e eeuw), de korenmolen Weltevreden (1817) en het Middeleeuwse kasteel Westhove. In de Orangerie van het kasteel is het Zeeuws Biologisch Museum/Mu seum voor Natuurhistorie gevestigd. Hoewel het stadje helemaal is ingesteld op al die over nachtingen, heeft het toch zijn schilderachtige dorpse karakter weten te behouden. Het is er nog steeds aangenaam 'verpozen'! Cehören Sie zu den Menschep, die Walcheren als ein Freizeit-Paradies erkannt haben, zu denen, die in Domburg und in Oostkapelle, in Vrou wenpolder und in Veere, in Westkapelle und in Zoutelande vor allem die un- gezwungene Gemütlichkeit schatzen, zu denen, die auch auBerbalb der Hoch- saison die gesunde Luft in die Lunge ziehen mochten, zu denen, die sich auf den Dünen den Wind urn die Ohren pfeifen - und in den kleinen Cafés den Genever schmecken lassen? Würden Sie nicht gerne Otter einmal auf Walcheren, im eigenen Hauschen oder Apartment sein? RSP, de Roode, Schmitz Partner hat ein sehr gut sortiertes Angebot an Ferien/Freizeitimmobilien, das Passende für jedes Portemonnaie! Alle Angebote sind in unserem Walcheren/Zeeland-Katalog enthalten, der kostenlos für Sie bereit liegt - und auch zugeschickt werden kann. Wir fühlen uns nicht nur hier zuhause, wir sind es auch: Udo Schmitz, 5 Park Reygersbergh 20, Oostkapelle, samstags/sonntags 11.00/17.00 Uhr. RSP., de Roode, Schmitz Partner GmbFI., Düsseldorfer StraBe 71a, D 4000 Düsseldorf 11, Telefon 0211-589037

Domburgsch Badnieuws | 1986 | | pagina 4